Budući da cijene naftnih derivata svaka 2 tjedna rastu u nebo većina nas razmišlja o alternativnom gorivu.
Mene zanima vaše mišljene o isplativosti ugradnje autoplina.
Konkretno me zanima dal se isplati to ugrađivati na boxera.
Mislim da jedan lik ugrađuje na 4 cilindraša za 2000 (znači sve do atesta).
Koliko košta atest i koliko je skuplja cestarina svake godine. Ako sam dobro čuo atest je 1000 kn, a cestarina je skuplja
500 kn godišnje.
Ugradnja + atest + cestarina bi me došla 3500 kn i uz razliku u cijeni plina i benzina dal bi mi se to već isplatilo nakon 1. godine
ili kad?
Pretpostavimo da mjesečno prelazim 300 km, a budući da se vozim u gradu potrošnja mi je oko 11 litara, znaći bila bi viša na plin.
Najvažnija stvar je to da se vozim obično na kračim relacijama do 15 km i dal bi mogao voziti na plin na kraće relacije...
Što mislite?