u 155 ima drugačije bobine, nema razvodnik i kapu već statičko paljenje.
Sama mehanika je ista.
16V nema veze s 8V TSom osim imena Twin Spark.
16V se pojavio krajem 1994 u 155, Blok je gusnati fiatov. Razvijen iz fiat 16V motora koji je razvijen iz fire motora i općenito je to poluproizvod u odnosu na TS.