Alfa Transaxle forum

Transaxle forum => Naše Transaxle Alfe => Autor teme: alstajdu - Sri 07:01:51 11.07.2012.

Naslov: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Sri 07:01:51 11.07.2012.
Evo da se pohvalim i ja sam nakon puno odgađanja dovezao makinu u svoje dvorište.Radi se o original TS-u 90.god.Grome iz Dugog sela  je bivši vlasnik.Auto je mehanički dosta dobar,normalno klasični "problemi" sa drugom brzinom,malo probat odzračit kvačilo da bolje odvaja.Ostalo zasad pali-vozi.Malo će se za početak uredit prednja hauba,šiber i desni rubnjak da se mogu malo guštat a na zimu ide na klocne i generalno limarija i unutrašnjost idu na uređivanje. :D: :D: :D: :D: :D:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: zika156 - Sri 08:40:35 11.07.2012.
 :super: :super: :super:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: jakov - Čet 17:23:34 12.07.2012.
 :good:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: majstor75 - Čet 19:45:46 12.07.2012.
čestitam nek te dobro služi!  :super:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: RUDI-Zd 75 - Pet 17:17:26 13.07.2012.
 :bravo: :super:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Čet 08:15:14 19.07.2012.
Jučer je bilo malo  :drink: :drink: :drink: pa nakon toga  :drive: i pošto nisam dugo vozio 75-icu sam, sva sreća bez posljedica parkiro alfu uz cestu. Zajebana ta špera.Cuga i 75  slabo idu zajedno
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: Mafia - Čet 09:29:36 19.07.2012.
 :super: :super: daj stavi neke slike ;)
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: Grome - Čet 20:43:26 19.07.2012.
Jučer je bilo malo  :drink: :drink: :drink: pa nakon toga  :drive: i pošto nisam dugo vozio 75-icu sam, sva sreća bez posljedica parkiro alfu uz cestu. Zajebana ta špera.Cuga i 75  slabo idu zajedno
sad si bar siguran da špera dela :bravo: :bravo: :tres: :tres: :lud: :lud:
i ja sam jednom isprobao šperu :drink: sa šestakom
rezultat 4 razbijena parkirana auta i ovrha od osiguranja na 90000 kn
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Sub 06:51:48 21.07.2012.
 :care: Znači nisu bili neki skupi auti.Meni će još platit komunalac šta sam im pokosio dio trave uz cestu.Evo par slika moje pile.(http://img14.imageshack.us/img14/6172/dsc0039gc.th.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/14/dsc0039gc.jpg/)
(http://img140.imageshack.us/img140/1325/dsc0038mdb.th.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/140/dsc0038mdb.jpg/)
(http://img402.imageshack.us/img402/2131/dsc0040dv.th.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/402/dsc0040dv.jpg/)
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: Grdi - Sub 11:43:52 21.07.2012.
decki cuga i ovi auti ne idu skupa  :G:

parkiraj i trazi drugu opciju za doma ili nemoj pit ili budi jako lagan na gasu  :good:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Sub 20:44:08 21.07.2012.
Prije 10 god sam imao 75-icu pa me trebalo malo podsjetit.Sad znam
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: Grdi - Sub 23:47:07 21.07.2012.
onda sad gajbu pive u sebe i same gas   ;) :sablja:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Ned 06:20:08 22.07.2012.
To me i sjebalo.Inače pijem karlovačko,a pio sam neko kiselo vino.cijeli sljedeći dan mi je glava bila ko balon
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Uto 15:42:30 24.07.2012.
Danas je auto dignut na dizalicu.Stanje odozdola iznenađujuće.Osim u gepeku,hrđe nema nigdje ni na vidiku.  :yahoo: Sve je zdravo,čak i gdje se montira dizalica.Majstor je odma uzeo mjeru za auspuh,samo jedan protočni lonac i to je to.Nek malo mrmlja.Kvačilo je odzračeno i sad je mekano.Novi diskovi su u garaži i čekaju montažu,ni ovi nisu loši ali neka bude sve novo.Malo je getriba masna na poluosovinama ali to će na red zajedno sa promjenom sinhrona druge brzine.
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: daniel 75 - Uto 16:44:41 24.07.2012.
  :good:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: zika156 - Uto 22:25:54 24.07.2012.
Pomalo,ni priša!
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Pet 23:19:53 27.07.2012.
upravo sam izvadio šiber i da,pao mi je na glavu.sutra stiže jedan genijalac koji kaže da će popravit pokidane klizače.držim mu fige.
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: zika156 - Sub 21:36:59 28.07.2012.
Sritno mu bilo! :super:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: sale75 - Ned 12:08:45 29.07.2012.
upravo sam izvadio šiber i da,pao mi je na glavu.sutra stiže jedan genijalac koji kaže da će popravit pokidane klizače.držim mu fige.

 :DD:

nemožeš reć da te nisam upozorio  :D:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Ned 15:12:09 29.07.2012.
bas mi je tvoj komentar da kazemo "pao na pamet" kad me siber klepio po glavi
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Pon 07:06:49 06.08.2012.
napokon sam našao crijevo 45mm da napravim manžete za usisnu granu,i to u traktorskim dijelovima.
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Pon 07:11:55 06.08.2012.
Pitanje u vezi pritiska ulja.Kad je auto hladan ,na leru je pritisak malo preko 4 bara,a kad se zagrije padne na 1.Jel to u pitanju lose ulje ili nesta drugo?
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Sri 07:09:33 08.08.2012.
Jučer sam nabavio tapecirunge za vrata,kvakice za rezervu,crvene štop lampe za rezervu,prekidače za žmigavce i brisače i još neke sitnice za kabinu.Na kraju mi čovjek donese i kardan,navodno od 2,4 .Sve za 100 kn.Nadam se da paše na TS.
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: tomo75 - Sri 08:12:51 08.08.2012.
kardan ak je od 2.4 ne paše al ga čuvaj ja ti dam od ts kardan za taj 2.4
 :82:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Sri 10:13:10 08.08.2012.
nema frke.slikat ću ga popodne ako možeš po tome vidit.znam samo da su šarafi 10mm
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Čet 20:19:40 06.09.2012.
Evo malo da skinemo prašinu. :'( Istekla je rega i tablice su vraćene.Još treba garažu malo dovest u red i radovi mogu počet.Do ljeta bi auto trebao po nove tablice.Malo pederluka ali ko ga j... , SK-2000-TS.Nek se zna.Nego gdje ima za nabavit sinhrona za getribu?U sisku me blijedo gledaju kad pitam za to,ko da tražim dijelove za space-shuttle.Motor treba promjenit semeringe na radilici i gas.Najviše posla me čeka na limariji i unutrašnjost.Ogulit ću je na golo da se vidi svaki nedostatak da se kvalitetno riješi.
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: zika156 - Čet 20:29:14 06.09.2012.
A kad je oguliš :tres: :tres: :tres:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: giulia gt - Čet 20:31:12 06.09.2012.
nabavis si jednu getribu za dijelove i skines sinhron s pete i metnes na drugu. ;)
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Čet 21:23:48 06.09.2012.
Sve šta treba.Za sinhron pete brzine znam,mislio sam kupit novi ako ima
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: tomo75 - Čet 21:26:43 06.09.2012.
ima al nevaljaju novi ništa  :nod:
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Čet 21:30:40 06.09.2012.
Jel to mora bit baš TS ili paše od još kojeg?
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: tomo75 - Čet 21:31:46 06.09.2012.
sa svih mjenjača paše od 75
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Čet 22:25:12 06.09.2012.
Odlično.
Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: majstor75 - Pet 11:43:24 07.09.2012.
Sve šta treba.Za sinhron pete brzine znam,mislio sam kupit novi ako ima

iman ja negdi po garaži sinhron što san bia nabavia za svoju getribu, ali nisan ga nikad prominia!

ako ne nađeš nigdi, sačekaj da ga ja nađem i tvoj je!  :good:

Naslov: Odg: Napokon TS u garaži
Autor: alstajdu - Sri 19:37:54 10.04.2013.
 :yahoo: Dolaskom lijepog vremena dobio sam volju malo šarafit po ljubavnici,kako 75-icu zove moja draga.Promjenio sam manžete na usisnoj grani jer su dvije bile šuplje da se vidio alnaser kroz njih.Sredila se struja za motorić ler gasa i nakon toga detaljno pranje motora.Sad radi mirno i prihvaća gas.A iskusni majstor mehaničar kaže da treba motor generalno uredit jer je kompresija slaba kao i na svim alfama i da ću morat mjenjat kablove jer to nikad ma njima nije valjalo.  :gun2: Inače je majstor za  :kec: .I šiber se podesio da se lijepo zatvara jer sam ga nabrzinu promjenio ( hvala Vedranu ).