Alfa Transaxle forum

Passatempo => Totalni offtopic => Autor teme: Orbital - Sub 00:22:57 26.02.2011.

Naslov: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Orbital - Sub 00:22:57 26.02.2011.
Budući da cijene naftnih derivata svaka 2 tjedna rastu u nebo većina nas razmišlja o alternativnom gorivu.
Mene zanima vaše mišljene o isplativosti ugradnje autoplina.
Konkretno me zanima dal se isplati to ugrađivati na boxera.
Mislim da jedan lik ugrađuje na 4 cilindraša za 2000 (znači sve do atesta).
Koliko košta atest i koliko je skuplja cestarina svake godine. Ako sam dobro čuo atest je 1000 kn, a cestarina je skuplja
500 kn godišnje.
Ugradnja + atest + cestarina bi me došla 3500 kn i uz razliku u cijeni plina i benzina dal bi mi se to već isplatilo nakon 1. godine
ili kad?
Pretpostavimo da mjesečno prelazim 300 km, a budući da se vozim u gradu potrošnja mi je oko 11 litara, znaći bila bi viša na plin.
Najvažnija stvar je to da se vozim obično na kračim relacijama do 15 km i dal bi mogao voziti na plin na kraće relacije...
Što mislite?
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: sale75 - Sub 00:24:30 26.02.2011.
duplo je jeftiniji,a neće ga trošiti duplo više...samo kada će ti se isplatiti neznam,neda mi se računati ali na dulje staze-isplati se
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: rogi75ri - Sub 00:25:39 26.02.2011.
ja si mislim da je plin samo za kuhanje  :D: :care:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Rusty - Sub 00:25:50 26.02.2011.
Budući da cijene naftnih derivata svaka 2 tjedna rastu u nebo većina nas razmišlja o alternativnom gorivu.
Mene zanima vaše mišljene o isplativosti ugradnje autoplina.
Konkretno me zanima dal se isplati to ugrađivati na boxera.
Mislim da jedan lik ugrađuje na 4 cilindraša za 2000 (znači sve do atesta).
Koliko košta atest i koliko je skuplja cestarina svake godine. Ako sam dobro čuo atest je 1000 kn, a cestarina je skuplja
500 kn godišnje.
Ugradnja + atest + cestarina bi me došla 3500 kn i uz razliku u cijeni plina i benzina dal bi mi se to već isplatilo nakon 1. godine
ili kad?
Pretpostavimo da mjesečno prelazim 300 km, a budući da se vozim u gradu potrošnja mi je oko 11 litara, znaći bila bi viša na plin.
Najvažnija stvar je to da se vozim obično na kračim relacijama do 15 km i dal bi mogao voziti na plin na kraće relacije...
Što mislite?

Ta većina se ne nalazi na ovom forumu, Mi kad propadamo to volimo učiniti sa stilom  :DD:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: z3kan - Sub 00:58:40 26.02.2011.
plin za 2000kna je  :truba:
atest je 1300kna
550kna su davanja na registraciji

ako mjesečno radiš 300km prodaj to govno i kupi si bicikl jebo te fijat neisplati ti se nit na plin nit na benzin nit da ga guraš
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Isus - Sub 09:08:00 26.02.2011.
za 300km mjesečno se ne isplati ni da se ubiješ!
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Igica - Sub 09:40:58 26.02.2011.
Mislim da ti večinu ljudi na ovom forumu plin ne zanima. Jebo plin.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: rogi75ri - Sub 09:59:08 26.02.2011.
daaa  :slin: :slin: dizlo majka  :DD: :DD: :ruganje: :ruganje: :D:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: RUDI-Zd 75 - Sub 09:59:58 26.02.2011.
ja si mislim da je plin samo za kuhanje  :D: :care:


-a  Diesel  za grijanje......... :DD: :DD:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: TNT - Sub 10:40:32 26.02.2011.
za oranje valda.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: miro - Sub 10:44:04 26.02.2011.
počeja orbital otvarat teme........

 :DD: :DD: :DD:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Interceptor - Sub 11:27:18 26.02.2011.
ja si mislim da je plin samo za kuhanje  :D: :care:

Pravi se javio  :ruganje:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Isus - Sub 13:56:52 26.02.2011.
Mislim da ti večinu ljudi na ovom forumu plin ne zanima. Jebo plin.
Kaj jebo, plin, kad s enajedes graha pa kad ruknes, nema bolje.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Igica - Sub 14:39:17 26.02.2011.
Kaj jebo, plin, kad s enajedes graha pa kad ruknes, nema bolje.

Onda usisna puca pod obavezno.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: TNT - Sub 16:12:23 26.02.2011.
Onda usisna puca pod obavezno.

meni puca ispusna osim ako imas fetis da ti netko prdi u usis
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: miro - Sub 16:19:49 26.02.2011.
a meni puca internet zbog zeca
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Orbital - Sub 17:23:37 26.02.2011.
za 300km mjesečno se ne isplati ni da se ubiješ!
Prije sam radio oko 500 km, ali sad radim malo više od 350...
Gledam ako je cijena benzina 9.50 kn, a plin je 4.92 kn
onda me 300 km košta 260 kn (benzin) odnosno  134 kn (plin).
Znaći mjesečno bi štedio 125 kn što je 1500 kn godišnje i ako je sve sa atestom 3500 kn onda mi se to isplati tek nakon 2.5 godine, po mojim proračunima i po cijeni nafte na današnji datum.
Mislim da će cijena bezina rasti brže nego cijena plina i ako bi prelazio više od 300 km mjesečno prije bi mi se isplatilo.
Iskreno, neznam dal mi se isplati ulagati u plin pa sam zato otvorio temu da čujem vaša mišljenja.
Često vozim na kratke relacije i neznam dal je moguće voziti odmah na plinu? Ako nije onda mi se nikako ne isplati.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Isus - Sub 18:25:48 26.02.2011.
ne vjerujem da ces za 2000kn dobiti plin koji mozesz atestirati.
sistemi na flandju se krecu oko 6000kn s papirima za atest.

ako ides na sistem s flandjom mozes odmah voziti na plin, direkciji ( sekvencijanli sistem) je potrebna odredjena tempertura motora.

racunaj da ce ti potorsnja biti nekih 15-20% veća nego na benzinu.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Orbital - Sub 19:15:03 26.02.2011.
Hvala na odgovoru, to me zanimalo. Radi se o sistemu na flanđru i budem se raspitao dal se može atestirati,
ako se ne može onda mi se ne isplati.
Jel se može sistem naštelati da troši plina koliko i benzina, a da zadržim iste performasne?

plin za 2000kna je  :truba:
atest je 1300kna
550kna su davanja na registraciji

ako mjesečno radiš 300km prodaj to govno i kupi si bicikl jebo te fijat neisplati ti se nit na plin nit na benzin nit da ga guraš

Palo mi na pamet da prodam, ali auto je u dobrom stanju i ne vjerujem da bi opet imao sreće i naišao na auto u tako dobrom stanju...
Sviđa mi se Renault Megane Coupe, ali troši samo litru manje nego moj i neznam koliko mi se to isplati.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: ciccio-75 - Sub 19:22:20 26.02.2011.
ne vjerujem da ces za 2000kn dobiti plin koji mozesz atestirati.
sistemi na flandju se krecu oko 6000kn s papirima za atest.

ako ides na sistem s flandjom mozes odmah voziti na plin, direkciji ( sekvencijanli sistem) je potrebna odredjena tempertura motora.

racunaj da ce ti potorsnja biti nekih 15-20% veća nego na benzinu.
ma za 6000 kuna imas direkciju..........
ovisno o proizvodjacu......varira i potrosnja ali nikako nije preko 10%...barem moje iskustvo......
i ja imam vec spremnu instalaciju plina za u 75-icu samo da prodje tehnicki.........i ju ubacujem....... :sablja:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: z3kan - Sub 19:24:38 26.02.2011.
na flanđu se gubi oko 15-20% snage i nemožeš imat potrošnju istu kao i benzin

da sam ja na tvome mjestu ja bi te pare investirao u sebe i borio se za veću plaču i vozio se normalno ... nebih sigurno išao ugrađivat plin u auto koji nemoš prodat a vrijednost plinske instalacije ti neće podić vrijednost autu ... mani se gluposti samo pušiš kako god okreneš
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Orbital - Sub 22:07:37 26.02.2011.
.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Isus - Ned 11:38:02 27.02.2011.
ma za 6000 kuna imas direkciju..........
ovisno o proizvodjacu......varira i potrosnja ali nikako nije preko 10%...barem moje iskustvo......
i ja imam vec spremnu instalaciju plina za u 75-icu samo da prodje tehnicki.........i ju ubacujem....... :sablja:
mene je stag za 145 kod bokog 2008 izašao 8000kn jer sam stara mušterija  :zloco:
na motoru koji ima MPI ga flanđa pošteno zaguši i potrošnja ode gore.

na SPI motoru je gubitak snage zanemarujući tj. ne oseti ( moje iskustvo od 6 godina vožnje na plin).

Direkcija na MPI motoru je također ne oseti.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Igica - Ned 12:17:25 27.02.2011.
Student sam i poslao sam već 3 molbe za posao ovaj tjedan, ali nitko ne prima bez iskustva.
Nadam se da će nešto biti od toga. Do sad sam dobivao 500 kn mjesečno stipendije i od toga sam plačao gorivo,
a kako više ne primam stipendiju trenutna primanja su mi 0 kn mjesečno i sad tražim način kako bar na gorivu da uštedim.


Slabo. Moraš slat 3 i više dnevno.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: miro - Ned 12:42:25 27.02.2011.
Slabo. Moraš slat 3 i više dnevno.

 :DD: :DD:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: z3kan - Ned 13:09:23 27.02.2011.
Slabo. Moraš slat 3 i više dnevno.

istina  :nod:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Destriero - Ned 14:22:32 27.02.2011.
na tu kilometražu nema smisla stavljati plin,ja ga stavljam jer zbog posla radim 100-150 km dnevno paimam računicu
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Interceptor - Ned 14:30:40 27.02.2011.
Jel može na 75-ice direkcija? Nisam još čuo da to netko ima?
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: TNT - Ned 15:31:56 27.02.2011.
moze i ima ih, radi super. cak bolje nego na benzin
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Isus - Ned 15:34:08 27.02.2011.
Jel može na 75-ice direkcija? Nisam još čuo da to netko ima?
imao je uzzy na Giulietti, a ima i Joke na 164 TS bez lambde, i Nino ima na sestaku, slagao je kod bate dok sam ja stavljao motor u 145.
Mislim da i Rudi ima u sivoj.
A imat ce i moja, prebacen iz 145ice.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: sira - Pon 12:32:56 28.02.2011.
Jebo benzin, samo plin :DD::DD:

Za tako malu kilometražu potrajat će dok ti se ne isplati, a sa plinom uvik imaš nekih zajebancija.

-injektori se brže išporkaju
-rikne ti pumpa goriva
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Isus - Pon 13:21:13 28.02.2011.
pumpa goriva riken ak si  :jazavac: i vozis se non stop na rezervi.

Meni na puntu rikla a zuji bogme vec jedno 7-8 godina ( plin je nutra 6) tak da taj dio i ne stoji bas.

ovo s injekotirma stima, zacepe se, al btk kad se vozis na plin, ak treba procisiti ulijes injector cleaner i ubijes 150kn benge ili odneses na ciscnenje, sma kaj se budu opet zastopali.

na 145ici sam ih na grobniku propuhao  :zloco:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Igica - Pon 13:30:05 28.02.2011.


Meni na puntu rikla a zuji bogme vec jedno 7-8 godina ( plin je nutra 6) tak da taj dio i ne stoji bas.



Jedan primjer nije pravilo :jazavac:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Isus - Pon 13:32:21 28.02.2011.
Jedan primjer nije pravilo :jazavac:

nije to samo moj primjer ima punoljudi.
Pumpe benzina ce riknuti al ce riknut ak se vozis s praznim tankom, cesto.

To s pumpama je po mom misljenju mit. Isto ko da ak te netko strefi u gepek odletis u paramparcad.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: majstor75 - Pon 14:22:06 28.02.2011.
dečki plin je za kuhanje, dizel za grijanje a benzin je za zabavu!  :drive:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Isus - Pon 14:22:56 28.02.2011.
4,93kn/l  :zloco:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: sira - Pon 15:02:45 28.02.2011.
pumpa goriva riken ak si  :jazavac: i vozis se non stop na rezervi.

Meni na puntu rikla a zuji bogme vec jedno 7-8 godina ( plin je nutra 6) tak da taj dio i ne stoji bas.

ovo s injekotirma stima, zacepe se, al btk kad se vozis na plin, ak treba procisiti ulijes injector cleaner i ubijes 150kn benge ili odneses na ciscnenje, sma kaj se budu opet zastopali.

na 145ici sam ih na grobniku propuhao  :zloco:

Nisam se vozija na rezervi, a riknile su mi dvi, nove pa sad ti pričaj priču koliko hočeš.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Isus - Pon 15:03:49 28.02.2011.
moje iskustvo i iskustva iz kruga poznatih je drugacije.
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: sira - Pon 15:13:33 28.02.2011.
Kad nisi nikad ima alfu do sad :DD::DD:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Interceptor - Pon 18:12:21 28.02.2011.
Ja sam primjetio da ja točim i dosta benzina na 147, a ne vozim se na benzinu.  :hm:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Orbital - Pon 18:29:52 28.02.2011.
 ;) :nod:
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Isus - Pon 19:15:08 28.02.2011.
Ja sam primjetio da ja točim i dosta benzina na 147, a ne vozim se na benzinu.  :hm:
paljenje i injektori koji lagano cure.
zato je najbolje fino stavit relej ili FID sklopku i gasit pumpu benzina pa nema toga.
Jasno treba s eonda paziti da se ne ide u okretaje di prebacuej na benzin ( preko 6000)
Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: Interceptor - Pon 19:34:26 28.02.2011.
paljenje i injektori koji lagano cure.
zato je najbolje fino stavit relej ili FID sklopku i gasit pumpu benzina pa nema toga.
Jasno treba s eonda paziti da se ne ide u okretaje di prebacuej na benzin ( preko 6000)

Injektori ne cure, kad počnu curit onda auto na prvom paljenju se oće ugasit, jer iscuri benzin iz raila u cilindre... Imao sam taj slučaj. Ovi su suhi kad ih pustim da odstoje.

Naslov: Odg: Isplativost ugradnje autoplina
Autor: sira - Uto 01:43:19 01.03.2011.
I meni je misteriozno nestajao benzin, čak i kad je pumpa riknila, vjerovatno hlapi kroz odušak :DD: