Alfa Transaxle forum
Transaxle forum => Naše Transaxle Alfe => Autor teme: Boksi - Pet 13:32:21 11.06.2010.
-
hehe :D: :D:
čisto da ju otvorim i da se guštam dok ne dođe 75 :truba::sablja: :sablja:
-
i odam jedno pitanje!
Dali pašu glavčine od TS-a s pet rupa na karbićku bez nekih dodatnih modifikacija ili treba mjenjati šta?
moram nekako ove felge staviti gore :zloco: :zloco:
(http://img813.imageshack.us/img813/2258/18iqgx.jpg) (http://img813.imageshack.us/i/18iqgx.jpg/)
-
205/45/R16 i vozi, sve pase, pa vidio si da ja vozim Grobnik s tim felgama, a i Hrc ih je imao na sivoj
-
205/45/R16 i vozi, sve pase, pa vidio si da ja vozim Grobnik s tim felgama, a i Hrc ih je imao na sivoj
:D: :good: onda ću zvati tnt-a da šalje glavčine i onda slijedi samo još montaža :nod:
-
(http://www.imagesforme.com/upload/129a19d3.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/353b5c82.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/a57e689d.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/aeb01a38.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/e9c53219.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/ef40284f.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/228802d9.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/0a3c63f6.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/75cb1400.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/01ef402a.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/6408d5ea.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/d10551d1.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/9322e4b7.jpg)
(http://www.imagesforme.com/upload/1fa8ddc6.jpg)
-
:good: Ista ko i moja, smo bolje izgleda i koju godinu novija :sablja:
-
pih fiat :DD: :ruganje:
(http://www.imagesforme.com/upload/129a19d3.jpg)
-
u poooood,barem 2.0 u to instalirat i nađi si šperu,pa se javi :finger: :DD: :DD: :DD:
-
205/45/R16 i vozi, sve pase, pa vidio si da ja vozim Grobnik s tim felgama, a i Hrc ih je imao na sivoj
kako je to vozit bez servo volana? :hm:
-
Sa original dimenzijom je svim ok. Sa širim vjerojatno nabijaš mišiče. Treba stvari gledat sa vedrije strane; koliko u godinu dana uštediš na članarini za teretanu, kupiš dvije gume :D:
-
servo volan..........jel to nesto za pojest..........?
3 godine sam vozio ladu nivu bez servo volana..........a imao sam gume 215/85r15.........tako dfa pi i fapa mogao vozit.......
a na alfi sam vozio dso 205r16 i nije bilo problema............
-
izlio sam ulje iz servo letve i stavio sestaka pa nije tesko motat, sad tu kenjate kako je tesko sa obicnom letvom koja ima okret vise i motor perolake kategorije. kupite su forda mondea :zvizd:
kako mislis zamjenit glavcine iza?
-
Kako okret više, moja obična letva ima oko 3.7.
-
sa oriđinal gumama znam da nije problem :) u mislima sam imao dimenziju 205/45 16 i gradsku vožnju :P
-
Ma servo letva bez serva je super, niste valjda pičkice, ako moja draga može to okretat, možeš i ti
-
izlio sam ulje iz servo letve i stavio sestaka pa nije tesko motat, sad tu kenjate kako je tesko sa obicnom letvom koja ima okret vise i motor perolake kategorije. kupite su forda mondea :zvizd:
kako mislis zamjenit glavcine iza?
pa neznam, imam cijeli zadnji trap od TS-a, pa valjda mogu sve promjeniti?? :82:
-
znači sa 4 prelaziš na 5 rupa ... :joj: ... nebude to vidjelo Milana
-
znači sa 4 prelaziš na 5 rupa ... :joj: ... nebude to vidjelo Milana
pa ako stavim te s pet rupa nebi išlo to do Milana :sablja:
gume su mrtve a neda mi se kupovati nove. Ima ova več 4 nove gume pa ću njih malo koristiti.
Ovih pet je za fotosešn :slin:
-
Auto je prepisan danas :zloco: :zloco: :zloco: :zloco: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink: :drink:
-
prvi kilometar pređen u novoj alfi! :sablja: :sablja:
(http://img694.imageshack.us/img694/820/dsc03355m.jpg) (http://img694.imageshack.us/i/dsc03355m.jpg/)
i sad stoji na sigurnom :finger: :finger: :zloco: :DD:
(http://img51.imageshack.us/img51/1462/dsc03356ur.jpg) (http://img51.imageshack.us/i/dsc03356ur.jpg/)
-
Zasto ne vidim slike sa prve stranice???
Hrc,Sira anybody......
-
Zasto ne vidim slike sa prve stranice???
Hrc,Sira anybody......
zato što su slike sa prve stranice bile uploadane na imagesforme.com koji više nepostoji :bok: :good:
-
O.K. vec sam mislija ko zna sto....... :good:
-
(http://img132.imageshack.us/img132/5598/dsc03361xj.jpg) (http://img132.imageshack.us/i/dsc03361xj.jpg/)
(http://img84.imageshack.us/img84/6100/dsc03362a.jpg) (http://img84.imageshack.us/i/dsc03362a.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
(http://img444.imageshack.us/img444/6679/dsc03364z.jpg) (http://img444.imageshack.us/i/dsc03364z.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
(http://img441.imageshack.us/img441/8831/dsc03366d.jpg) (http://img441.imageshack.us/i/dsc03366d.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
(http://img819.imageshack.us/img819/2632/dsc03368j.jpg) (http://img819.imageshack.us/i/dsc03368j.jpg/)
-
super izgleda auto :super:
-
Al frula od auspuha mi je nekaj na tim 1.6...., ko za radit kobasice! :DD:
-
1 kobasa 6 metara :DD: :DD: :DD:
-
Al frula od auspuha mi je nekaj na tim 1.6...., ko za radit kobasice! :DD:
ai mene to ubija, kad izlazim iz dvorista digne mi toliku prasinu da susjedi misle da mi auto dimi :tres: :DD: :DD:
-
Al frula od auspuha mi je nekaj na tim 1.6...., ko za radit kobasice! :DD:
ma taj zadnji auspuh je neki fuš i još je naopako okrenut. Imam original auspuh u garaži za nju, pa to ide gore prije rege :D:
-
Ljudi pomoč!
Sad sam pred registracijom...pa me zanima dali ću iamti problema s eko testom???? Čini mi se da imam prebogatu smjesu i auto radi vrlo nemirno, pa neznam dali će se radi toga co2 penjati u nebesa!?
Hvala ako netko ima neki odgovor :D: :super:
-
daj postelat karbove nekome, mozes imat problema a nemoras. CO se jedino mjeri.
-
daj postelat karbove nekome, mozes imat problema a nemoras. CO se jedino mjeri.
da...jer neda mi se plačati bezveze ako neće proči! Neznam kome dati tu kod nas u tome je problem :tres:
-
još jedna stvar...svječice?! Koje stavljate u 1.6 carb? Jučer sam bio u dučanima i nemaju te koje meni pišu po katalogu! Da su neke valjda kračeg navoja :hm:
-
ngk BP6S ili ES , ta je 19kn u autokresi :DD:
-
ngk BP6S ili ES , ta je 19kn u autokresi :DD:
znam da su jeftine :DD:
ali problem je prvo što kad kažem tipu model i godište, njemu ne izbaci niš :sablja: :truba:
jer ako je moja 90 godište trebala je biti injection, a meni carb. Kad smo izvukli svječice iz auta počeli smo se čuditi na marku :hm:. Nešto Golden....
-
kazem ti sta da ugradis.
-
kazem ti sta da ugradis.
:good: idem ih potražiti danas !
-
:DD: :DD: :DD: :DD:
DANAS išao napokon taj famozni porez platiti.......procjenjena vrijednost auta, po katalogu........JA napisao u kupoprodajnom 2000 kuna , a vrijednost prava je 2200 kuna ! :sablja:
:DD: :DD: :DD: a što auto vrijedi po njima, skoro niš!
-
i koliko te izašao porez :82:
-
sto ćuna
-
110 :drink: :drink:
-
-PUNO :DD:
-
-PUNO :DD:
previše!
:DD:
sad samo da preživi put do tehničkog! :sablja: :DD:
-
kako da ugradim cd player u alficu? Stari kazić ima neki utor u kojeg ulazi samo on, neda mi da spojim kablove za nove cd-e!?? :tres:
Jel moram neke prerade raditi i kakve? I jeli možda mogu nekako preko onog cd-inputa to riješiti, kojeg ima kazić na prednjoj strani?
-
Novi radio uređaji se na instalaciju auta spajaju preko euro-konektora, što znači da biš trebao otić u trgovinu sa elektroničkom opremom, kupit euro konektor, izvadit stari radio, na instalaciju od auta koja ostaje nakon vađenja istog, pospajat euro-konektor koji se tada samo ušteka u novi cd. Nije ti to teško za spojit, 15-tak minuta posla. onaj cd-in ulaz na radiu je predviđen za portable cd player, bez beda uštekaš i mp3 player. Mada tada kvaliteta reproducije nije kao da slušaš direktno sa radia isti mp3. Koliki post, a turbine ni spomenuli nismo :D:
-
:D: :good:
da sve se vrti oko tog jednog malog konektora :sablja: :sablja:
Hvala ti! Baš ću se jedan dan uhvatiti posla. S time da moram i neke zvučnike ubaciti a vidio sam da u vratima baš i nema mjesta! :hm: :hm:
-
Evo da ja dodam jučerašnje iskustvo :tup:
Dođem na tehnički i počeli dečki gledati....šta je ovo sad?? :82: (ja sa 75-icom) :D:
Stanem na kanal, oni gledaju amortizere, kočnice i krene tip u kanal. Govori mi kako trebam sad vrtiti volan da on malo vidi i to....
Kad odjednom čujem ........... PORKA MAJKA , HOJJJ VAMO LEGA, MA VIDI TI OVO!!
JA :82:
A njih dvoje u čudu gledaju u zadnje kočnice i smiju se! :DD: :DD: :DD: :DD:
Porka majka, ma pogle ka di su mu kočnice! hahaha....... :DD: :DD:
Otovore oni haubu prednju!.............ma (opet ona riječ :joj:) ma vidi ti ovu makinu, ma mora da pije ko smuk! Ali vidi dva dupla ....jao ma je lipa! :zloco: :zloco:
Sve u svemu, tip je rekao da mu opet dođem, da jedva čeka. :sablja:
-
znaći prošo si :sablja:
ajd sad za Zg snjom ;)
-
znaći prošo si :sablja:
ajd sad za Zg snjom ;)
uhh....odmah gore a!?
Pa prvo naštelati karbove, do tad nigdje dalje ne idem. Moram i kočnice neke riješiti. Valjda kroz tjedan dva sve to.
Rekao sam ti....imam ispit uskoro, pa ti se javim. A možda i prije ako Grdi bude dobar i ne traži 30 porcija čevapa za alfu :drink: :DD:
-
ti čevosi te ispadnu 250 kuna jedva jazo i vozi kola
-
ti čevosi te ispadnu 250 kuna jedva jazo i vozi kola
uh.....al možete pojesti :DD:
kaže frend da Vam on kajmak plača :DD:
i prikolica je 150 kuna. Platim što prije te čevose da ne ode ona negjde! :nod:
-
Ajmo slike Alfe sa tablicama :sablja:.
-
-sto se čeka..............a di je neki filmić .....kako užgiva gume ;)
-
-sto se čeka..............a di je neki filmić .....kako užgiva gume ;)
Bit će, ali imam sitnih problema koji su iskrsnuli. Tip na tehničkom mi je skroz razštelao karbose i moram njih riješiti što prije prvo. :neznam:
Nikola-pada kiša pa nemogu slikati dobro :zvizd:
-
Milsim da je auto odčepljen! :DD: :DD: :DD: :sablja: :sablja:
vrišti kao luda i pije ko smuk! Sve žarulje su od turbulencije lijevo-desno prestale upozoravati me!!! :D: :D:
Problem je u zadnjoj polici .....cvili kao tri mala mačića :sablja: :sablja: :DD: :DD:
i mislim da ostaje kazetofon u autu! Jednostavno predobre stanice hvata alfa! :finger:
-
Milsim da je auto odčepljen! :DD: :DD: :DD: :sablja: :sablja:
vrišti kao luda i pije ko smuk! Sve žarulje su od turbulencije lijevo-desno prestale upozoravati me!!! :D: :D:
Problem je u zadnjoj polici .....cvili kao tri mala mačića :sablja: :sablja: :DD: :DD:
i mislim da ostaje kazetofon u autu! Jednostavno predobre stanice hvata alfa! :finger:
znaci sad je ispravno neispravna. ne diraj nista, postat ce neispravno ispravna :DD:
-
znaci sad je ispravno neispravna. ne diraj nista, postat ce neispravno ispravna :DD:
Ne...sad je ispravna! Ili barem zasad..... a taj dan, prolazim kroz neku ulicu na 5 tisuća điri.....i u điru neka radionica, garaža.....klinac koji tamo radi me čuo .... istrčao van na ulaz, i plazi dok prolazim! Neprocjenjivo :D:.....mora da je vrištala :truba:
-
mora da si ju klao :DD: :DD: :DD:
-
mora da si ju klao :DD: :DD: :DD:
ufff.....kad je glatki asfalt kod nas, morao sam ju bacati naokolo :sablja:
-
ufff.....kad je glatki asfalt kod nas, morao sam ju bacati naokolo :sablja:
kolega,nemoj da moras stvarat prijateljsktva s limarima...... :DD:
-
kolega,nemoj da moras stvarat prijateljsktva s limarima...... :DD:
Heheh...zasad mi ide dobro! A imam punu garažu rezervnih dijelova, mogu vježbat :D: :D:
-
Heheh...zasad mi ide dobro! A imam punu garažu rezervnih dijelova, mogu vježbat :D: :D:
imas koju glavu rezervnu.... :DD: :DD:
-
imas koju glavu rezervnu.... :DD: :DD:
ma samo treba malo ležaje naštelat, čitavo je još :DD: :DD:
-
Jučer sam malo pržio autodatu, pa sam čitao pojedinosti oko servisnog intervala i rezervnih dijelova.
Prvo što sam pročitao je da i 1.6 ima DHLA 40-ke! Jel to točno? Mislio sam da ima neke slabije.
Drugo- naišao sam na informaciju da mogu stavljati ventilirajuće diskove naprijed ??
A treće mi je najbolje- za servis na 110t km mi je potrebno samo filtere mjenjati i dodati ulja u mjenjač i motor, baš jeftino!
Ulja ide 5,6 litara u motor :hm:. Ludnica! U mjenjač niti tri litre, konkretno 2.8!
I još nešto dobro! Naišao sam na svječice tj. koje sve marke (sa serijskim brojem svječice) pašu u Alfu. Lodge su original, ali idu i Bosch i čak NGK.
preporučam svima taj fini programčić :nod:
-
Ajmo dalje :sablja:
gradacija ulja u motoru za tople klime je 10/40 a za umjerene klime je 15/40.
Ali najbolje od svega....našao sam di i kako štelati karbove. Naravno nemogu bez instrumenta smjesu odrediti i kako stoje plinovi, ali si mogu napokon malo minimum srediti :bravo: :D:
Ali imam pitanje za Vas.
Zašto nekad ubodem prvu brzinu kao kroz maslac, a drugi pak puta kao idiot moram vuči, potezati, udarati vrištati !?!?!?! :tres:
-
Meni se to povremeno znalo dešavat (i to ne samo na alfi) univerzalni ljek mi je bio ; nakon neuspjelog ubacivanja u prvu, stisnut i pustit kvačilo i onda u prvu bez beda, zašto neznam, vjerojatno (nagađam) polužje ručice mjenjača, birači i ostalo u mjenjaču, s vremenom dobiju malo lufta (ono, u tolerancijama ali ipak malo lufta) pa kad se po zakonu vjerojatnosti posloži, koji put zapne, kažem, samo nagađam....
-
Meni se to povremeno znalo dešavat (i to ne samo na alfi) univerzalni ljek mi je bio ; nakon neuspjelog ubacivanja u prvu, stisnut i pustit kvačilo i onda u prvu bez beda, zašto neznam, vjerojatno (nagađam) polužje ručice mjenjača, birači i ostalo u mjenjaču, s vremenom dobiju malo lufta (ono, u tolerancijama ali ipak malo lufta) pa kad se po zakonu vjerojatnosti posloži, koji put zapne, kažem, samo nagađam....
Ma nekad mi uspije taj tvoj postupak nekad ne! Poludim!
Mjenjač nije, pretpostavio sam da, jer ako uđe nekad glatko! Znači morat ću se baciti u potragu za tim biračima i to polužje :nod:
-
samo ti sili u prvu brzinu :DD: bit će :truba:
gle i meni se dešava al čim osjetim otpor na mjenjanju izbacujem iz brzine pustim sekundu dve i ubacim u prvu glatko ;)
-
samo ti sili u prvu brzinu :DD: bit će :truba:
gle i meni se dešava al čim osjetim otpor na mjenjanju izbacujem iz brzine pustim sekundu dve i ubacim u prvu glatko ;)
ne silim ju u prvoj, nego dovoljno do hoću krenuti na semaforu!
A mora ona glatko upast, sredit čemo to nekako :super:
-
nemora glatko upast ako su potroseni zubi. dok stojis na semaforu i getriba se ne okrece i kad se spic na spic pogodi i jos je tup onda nece skliznut ni na jednu stranu pa nemos ubacit. isto se desava s rikvercom.
ili pustit kvacilo ili trznut auto tijelom i upast ce.
-
nemora glatko upast ako su potroseni zubi. dok stojis na semaforu i getriba se ne okrece i kad se spic na spic pogodi i jos je tup onda nece skliznut ni na jednu stranu pa nemos ubacit. isto se desava s rikvercom.
ili pustit kvacilo ili trznut auto tijelom i upast ce.
Da :super:. Ali moram mjenjač srediti. Slini okolo :joj:
-
Ok, riješimo sam ono što je štekala u višim okretajima! Jednostavno je trebala biti jedno vrijeme pogurana.
Ali imam opet pitanje....zašto se u pali svako toliko žarulja od akumulatora, i nakon toga slijedi gašenja auta??
Nekad kad recimo naglo zakočim zna se upaliti, odnosno ugasiti auto !
za točan odgovor šaljem biru :drink:
-
kako mislis da ti se auto ugasi kad zakocis....?
-
mozda je minimum pre nizak,mozda karbovi lose postelani,ili servo bubanj da ne vuce fals zrak,a to sto se pali lampica akumulatora ili ne puni dobro ili je pre nizak leraa(a usput koja dioda u alternatoru u kurcu)pa treba malo vise okretaja da se ugasi.
-
Da da...sad mi je jasno! Vjerovatno je zbog minimuma da!
Auto se ugasi tu i tamo iz čista mira, pa poludim! :G:
-
:zloco:
(http://img820.imageshack.us/img820/5895/dscf1443c.jpg) (http://img820.imageshack.us/i/dscf1443c.jpg/)
-
Ljep čunj :good:
-
:D: PLIVALA je kao barkica :DD:
-
kak se naginje :joj:
-
:zloco:
([url]http://img820.imageshack.us/img820/5895/dscf1443c.jpg[/url]) ([url]http://img820.imageshack.us/i/dscf1443c.jpg/[/url])
jbt morsku bolest dobis :tuga:
-
:DD: :DD: A ljudi u kafiću....gle ovu barku, kako se ljulja!
Ali he he :zloco: :zloco: Alfa je bila u rangu sa spuštenim Bravo-ićima! Osvojila je treće mjesto, a prva dva su Bravo spušteni do kraja!Zapravo gazio bi ih da mi je ručna radila :bravo:
-
napred torzije od sestaka i da vidis ukurdbe :DD:
-
napred torzije od sestaka i da vidis ukurdbe :DD:
Evo u idealnoj si prilici da i meni i boksiju nabaviš po par :zvizd: :DD:
-
ma rađe komplet šestak, ovo mi postaje pre sporo, čak sam deltu opet počeo slagati :zloco: :zloco:
-
torzije od sestaka su iste ko na TS-u
-
Da al' ovo je na psihičkoj bazi kuiš :D:
-
ma rađe komplet šestak, ovo mi postaje pre sporo, čak sam deltu opet počeo slagati :zloco: :zloco:
pocekaj da s tim autom postignes maksimum pa onda predji na jaci motor......... :DD:
-
pocekaj da s tim autom postignes maksimum pa onda predji na jaci motor......... :DD:
upravo to :good:
-
cccc....ma stari moj ona več odavno ide do granica, baš mi postaje troma! :truba:
postaje mi dosadno što nema dima na zadnjim gumama! :sablja:
(http://img232.imageshack.us/img232/1092/pb140066.jpg) (http://img232.imageshack.us/i/pb140066.jpg/)
-
(http://img545.imageshack.us/img545/2747/14913245720695133572114.jpg) (http://img545.imageshack.us/i/14913245720695133572114.jpg/)
-
stavrno nema dima
-
samo dok na auspuh ne dimi previse sve ostalo je super.......
-
:sablja: :DD: :DD:
Nema dima nit iz guma nit iz auspuha :DD:
morat čemo neki tuning ubaciti :DD:
-
dodji do pazina da tu alfu spustimo kako spada.......... :sablja:
da slozimo underground ovjes.......... :DD:
-
daj slozi svoju kak spada a onda narucuj druge, :finger:
-
.
-
ufff....stigo set za reparaciju :cafe:...sad po kiselinu da se očiste karbići :yahoo:
Udružila se dva frenda koji imaju dijelomično iskustva s tim :truba:....i ja glupan koji čitam po knjigama kako treba sve to iči :truba:
To će biti veselo :G: :DD: :DD:...al vjerujem da gora potrošnja od sadašnje nemože biti :DD: :DD:
-
Ja sam to radio prošli tjedan i dosta sam zadovoljan kako mi auto sada radi i troši.Bilo je lakše nego što sam mislio.
-
Ja sam to radio prošli tjedan i dosta sam zadovoljan kako mi auto sada radi i troši.Bilo je lakše nego što sam mislio.
Pa nadam se da čemo i mi nešto uspjeti. Barem da auto malo mirnije radi i manje troši! A koliko će biti co2 me ne zanima do tehničkog .
Čitao sam knjigu koji mi je kolega s drugog foruma dao, i tamo više manje sve piše šta kako treba reparirati, koliko naviti dizne itd....Nadam se :D:
ček ti imaš 2.0 carb jel teko? Budem li trebao neku informaciju ti se javim :good:
-
Ako te nešto bude zanimalo samo pitaj. Možeš me i nazvat na mob. 099/4186814
-
Ako te nešto bude zanimalo samo pitaj. Možeš me i nazvat na mob. 099/4186814
Ok, zvat ću te! Za koji dan, samo.....je to tvoj pravi broj ili onaj 095 s oldschool-a? :D:
-
Ovo je moj pravi broj( 099 4186814) koliko znam i na oldschoolu je isti taj.Nemam pojma o tom 095.
-
Evo, pao karburator u kiseljin :sablja: :sablja:
(http://img190.imageshack.us/img190/607/dsc03650o.jpg) (http://img190.imageshack.us/i/dsc03650o.jpg/)
-
gdje nabavi kiselinu sunce li ti kalajsano...... :82: :82:
-
gdje nabavi kiselinu sunce li ti kalajsano...... :82: :82:
u svakom bolje opremljenom dućanu autodijelova :good:
-
reci kako se zove ta sto si ti kupio...... ;)
-
reci kako se zove ta sto si ti kupio...... ;)
Dimer ili Df.Pitaš za tu kiselinu. Dvokomponentna kiselina zeleno-bijele boje koja se miješa u omjeru 1:3 s vodom :good:
-
aha,za kiselinu pitam.....tnx........i kolko si platio...
-
aha,za kiselinu pitam.....tnx........i kolko si platio...
dvije litre to dođe oko 80 kuna, naravno s vodom ti izađe puno više kad izmiješaš. A i dobro je što možeš nekoliko puta stavljati stvari u tu kiselinu. bez obzira što je prljava od prethodnog.
Ako nemožeš nači onda mi se javi, jer mi je netko napisao da to samo ima kod nas!?
-
da znas da cu ti se javit,pitao sam ja po rijeci i imaju samo neke sprejeve ili 4dl neke tekucine za ciscenje karbova po cijeni od 80kn.(sprej je jos skuplji).........cujemo se.... :super: :bok:
-
da znas da cu ti se javit,pitao sam ja po rijeci i imaju samo neke sprejeve ili 4dl neke tekucine za ciscenje karbova po cijeni od 80kn.(sprej je jos skuplji).........cujemo se.... :super: :bok:
nema problema, ja i tako dolazim 90% u rijeku ovih dana, možda za vikend, pa ti mogu ponijeti jednu posudu :good:
Ali moram prvo pitati dečka dali je stigla nova pošiljka, nestaje to brzo :nod:
-
ajd' se javi kad budeš u ri, pa da bacimo :cafe:
-
obavezno boksi ;) :cafe:
malo šprehe,kafanović...turbo nećemo spominjat da nebi bilo :drink: :drink: :tuga:
:D: :D:
-
Budem dečki, nema problema....ali
Sad imam probljem s karbom :sablja:
Ona kiselina je malo prejaka bila za njega! Skinula mu je svaki je*** sloj, i karb je sad mat sivi :DD: :DD:
:neznam: :neznam:....Šta da radim? Nisam očekivao takvo što od nje :joj:
-
sa najobicnijom finijom celicnom cetkom,sto ide na busilicu pa probaj ili ga jednostavno ofarbaj
ja farbao gornje delove u narandzasto a poklopce preko dizni u plavo i sve stoji vec par godina,ne otpada boja
(http://img152.imageshack.us/img152/9929/17092007101.th.jpg) (http://img152.imageshack.us/i/17092007101.jpg/)
-
sa najobicnijom finijom celicnom cetkom,sto ide na busilicu pa probaj ili ga jednostavno ofarbaj
ja farbao gornje delove u narandzasto a poklopce preko dizni u plavo i sve stoji vec par godina,ne otpada boja
Da ali dali se i tebi skinula ta boja do sive? Meni izgleda kao da je izgrizla karb do kraja, pa neznam šta se točno zbilo?
Dizne i ostali sitni šarafćići iz njega su odlično očišćeni i nema problema :good:
-
Idem kod ovih ljudi za koji dan, vidjeti šta oni sve mogu pa sredim nešto ...valjda. Makar pocinčati karb :D:
http://pocincavanje.croinfo.org/pula/galvanizacija-lovric/ (http://pocincavanje.croinfo.org/pula/galvanizacija-lovric/)
-
Da ali dali se i tebi skinula ta boja do sive? Meni izgleda kao da je izgrizla karb do kraja, pa neznam šta se točno zbilo?
Dizne i ostali sitni šarafćići iz njega su odlično očišćeni i nema problema :good:
Pa valjda čitaš šta piše na ambalažama....NE koristiti na aluminiju ...
-
ja ihnisam potapao u kiselinu,samo sam ih ocetkao i iscackao djubre iz supljina i izduvao i to tako radi,a spolja sam ih ocetkao
imam veliku celicnu cetku na elektro motoru za cetkanje delova na zidu i sa njom dok je nova dosta dobro ispolira aluminijum
-
mislim da se na aluminijum nista od toga ne hvata,samo moze da ga unisti ako vec nisi
-
Pa valjda čitaš šta piše na ambalažama....NE koristiti na aluminiju ...
problem što neznam talijanski.... :DD: :DD:
ali...pošto nikad nisam htio talijanski učiti, eto mi sad :truba:
Nema veze, nije to neki problem. Idemo iz početka :tup:
-
mislim da se na aluminijum nista od toga ne hvata,samo moze da ga unisti ako vec nisi
pa ako je bilo do sad gore, bit će valjda i opet, ili se barem nadam :nod: :DD:
Javit ću sve kako napreduje :nod:
-
Lagana pušiona :DD: :DD: :DD: :DD: :DD:
karb će i dalje biti lagano mat sive boje, valjda ću biti prvi sektaš s sivim karbovima :zloco: :DD: :DD:
aluminiji je samo oksidirao. Pričao sam s čovjekom koji se bavi s aluminijem, i rekao je da se ne bojim :DD: :DD:
kako je meni ovo smiješno :juricka :DD: :DD:
bitno da benzin prolazi :cafe:
-
(http://img573.imageshack.us/img573/4287/p1412102147.jpg) (http://img573.imageshack.us/i/p1412102147.jpg/)
evo ga :cafe:
-
lepo izgleda,bar je jednobojan
-
lepo izgleda,bar je jednobojan
Sad razmišljam da ga bacim u neki razrijeđivač ili možda u naftu. Jer ima po sebi još malo tog sivog praha, koji ostaje posvuda. Dok ga ne počistiš, on će biti. Šta ti kažeš, imaš li ideju ? :D:
I izbit ću ona dva semeringa sna klapnama, da i njih odma promjenim.
Još ću probati s Purolom ili nekim sredstvom za poliranje malo usis oglancati :nod:
-
gle gle ... ispali su u boji auta :DD: :DD: :DD: :ruganje:
-
gle gle ... ispali su u boji auta :DD: :DD: :DD: :ruganje:
:DD: :DD: :DD: to je to...i kad budem skidao poklopac ventila i mjenjao brtve, puknut ću i njih u kisljin, pa neka bude čuning bejbe :DD: :DD:
-
Budem dečki, nema problema....ali
Sad imam probljem s karbom :sablja:
Ona kiselina je malo prejaka bila za njega! Skinula mu je svaki je*** sloj, i karb je sad mat sivi :DD: :DD:
:neznam: :neznam:....Šta da radim? Nisam očekivao takvo što od nje :joj:
daj mi nabavi te kiseline..........tr
-
Idem za rijeku možda, pa ti se javim. Koliko da ti uzmem?
-
šlaf maj lajf :sablja: :sablja:
ovaj mi izgleda več puno bolje :sablja:
(http://img833.imageshack.us/img833/6258/dsc03657j.jpg) (http://img833.imageshack.us/i/dsc03657j.jpg/)
-
gle gle ... ispali su u boji auta :DD: :DD: :DD: :ruganje:
:DD: :DD: :DD: :DD: :DD:
-
Ko bu to sastavil nazad...?
-
Ko bu to sastavil nazad...?
sad ce ih u rinfuzi prodat i druge kupit........
-
-A IMAŠ VOLJE....... :sablja:
-
Ko bu to sastavil nazad...?
Pa karb je sastavljen :sablja: :sablja:. trebam samo još plovak dobiti i gotovo ;)
E onda čemo vidjeti šta će biti s štelanjem...to je priča za sebe :truba:
-
-A IMAŠ VOLJE....... :sablja:
Hvala :good:
Probao sam sam, i ide sve osim štelanja. Nije neki problem ako imaš živaca i vremena. Ja to svaki dan sat dva i lako se napravi .
Ciccio-rinfuzo mi treba , a ne da bi dao :DD: :DD:
-
([url]http://img573.imageshack.us/img573/4287/p1412102147.jpg[/url]) ([url]http://img573.imageshack.us/i/p1412102147.jpg/[/url])
evo ga :cafe:
što se tiče ovog crnila....frend ima sprej koji skida aluminijev oksid, pa čemo probati s tim oglancati karb :D:
-
šteta što taj auto nebude više vozio :ruganje:
-
cekaj ti si registrirao auto,da bi nakon toga raskopao karburatore........
a jesi lik stvarno........
pa nabavbi 2 fergazera zavidaj gore i vozi se dok ove ne slozis.........
nece te 2 fergazera zajebat da se ne peljes......... :sablja:
-
Al ti mogu spalit klip ako su loše naštelani.
-
cekaj ti si registrirao auto,da bi nakon toga raskopao karburatore........
a jesi lik stvarno........
pa nabavbi 2 fergazera zavidaj gore i vozi se dok ove ne slozis.........
nece te 2 fergazera zajebat da se ne peljes......... :sablja:
ma trošila je između 16-18 litara....jel to normalno?? :neznam: :neznam:
Ubio sam toliko para na gorivo da sam jedostavno odlučio auto stropati u garažu....neko vrijeme.
Neću ih ja štelat, našao sam čovjeka koji to zna iskusno, pa ću jemu dati :good:
-
cekaj ti si registrirao auto,da bi nakon toga raskopao karburatore........
a jesi lik stvarno........
pa nabavbi 2 fergazera zavidaj gore i vozi se dok ove ne slozis.........
nece te 2 fergazera zajebat da se ne peljes......... :sablja:
Našao sa dva, dellorta 40-ke 1000 kuna. Sređeni na novo , ali fali lova sad....druge stvari su prioritet :nod:
-
ma trošila je između 16-18 litara....jel to normalno?? :neznam: :neznam:
Ubio sam toliko para na gorivo da sam jedostavno odlučio auto stropati u garažu....neko vrijeme.
Neću ih ja štelat, našao sam čovjeka koji to zna iskusno, pa ću jemu dati :good:
pa koji bog ih nisi sredio prije nego što si auto regao?
-
pa koji bog ih nisi sredio prije nego što si auto regao?
nisam znao koliko auto troši, niti da nisu naštelani. Ali nebitno, našao sam kod frenda dva naštelana i reparirana karbova za sitne pare, pa ću montirati dok mi ne stigne kus koji fali za moje :D:
-
:sablja: :sablja:
Upalilo je! :sablja: :sablja:
Ona tekućina koju sam dobio, skida oksid aluminija. Danas će "crnac" opet sijati :D: :D:
Nego pitanje jedno....ima gdje kupiti set za reparaciju čeljusti? Konkretno na zadnje mislim :82:
-
Pitaj Interceptora, on je to poslao nekoj firmi u Zg. na reparaciju i koliko sam shvatio, zadovoljan je :sablja:
-
Pitaj Interceptora, on je to poslao nekoj firmi u Zg. na reparaciju i koliko sam shvatio, zadovoljan je :sablja:
ma stari, mi čemo reparirati, odnosno trebaju nam samo gume koje idu gore. Imam viška čeljusti pa ćemo se igrati s njima! :D: :D:
Pitat ću ga svejedno , možda imaju tamo set za kupiti :good: :good:
-
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BECK-ARNLEY-BRAKE-CALIPER-REPAIR-KIT-_W0QQcmdZViewItemQQfitsZMakeQ3aAlfaQ20RomeoQ7cYearQ3a1975QQhashZitem1e61019ca8QQitemZ130476514472QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BECK-ARNLEY-BRAKE-CALIPER-REPAIR-KIT-_W0QQcmdZViewItemQQfitsZMakeQ3aAlfaQ20RomeoQ7cYearQ3a1975QQhashZitem1e61019ca8QQitemZ130476514472QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories)
ovo mi samo treba :neznam:
-
:ruganje: ajd' dobro djeco igrajte se do ručka. :D: Ja planiram svu hidrauliku sa auta poslat u tu firmu pa nek se oni igraju. Ja ču se uhvatit uobičajenog posla za to vrijeme: spamanja :D:
-
:ruganje: ajd' dobro djeco igrajte se do ručka. :D: Ja planiram svu hidrauliku sa auta poslat u tu firmu pa nek se oni igraju. Ja ču se uhvatit uobičajenog posla za to vrijeme: spamanja :D:
:DD:može, sam onešto korisno spamaj :tup:
-
Dobro, dobro, nemoraš odmah nasilan bit :DD:
-
Dobro, dobro, nemoraš odmah nasilan bit :DD:
šta je? Izašla čvorugačina?? :DD: :DD:
-
A,a, di sam ja to??? :DD:
-
A,a, di sam ja to??? :DD:
:DD: :DD:stvarno se trudiš da nam modovi imaju šta delati :sablja:
Neću odgovoriti da ekipa ne zaboravi odgovoriti na moje pitanje :DD: :DD:
-
sve se reparira u Šulekovoj od kočionih cilindara do čeljusti :nod:
evo broj
Gumametal, Šulekova 18, Zagreb
01/2317 691
-
sve se reparira u Šulekovoj od kočionih cilindara do čeljusti :nod:
evo broj
Gumametal, Šulekova 18, Zagreb
01/2317 691
Ok, zvat ću ih. Ako nemogu preko njih srediti gumice , uzet ću jednostavno preko nekog na e-bayu :good:
-
ma stari, mi čemo reparirati, odnosno trebaju nam samo gume koje idu gore. Imam viška čeljusti pa ćemo se igrati s njima! :D: :D:
Pitat ću ga svejedno , možda imaju tamo set za kupiti :good: :good:
Zadovoljan sam, al me j... ručna, neće se skroz otpustit da kotači vrte lagano, dal je to do njih nemam pojma. Nije da auto sam koči, al rukom kotači pružaju otpor, pogotovo ako naštelam da ručna nisko hvata.
-
:sablja: :sablja:
Upalilo je! :sablja: :sablja:
Ona tekućina koju sam dobio, skida oksid aluminija. Danas će "crnac" opet sijati :D: :D:
Nego pitanje jedno....ima gdje kupiti set za reparaciju čeljusti? Konkretno na zadnje mislim :82:
Ima kupiti, auto krešo npr. Al je problem što nećeš dobit male o-ringove koji dihtaju između dva djela čeljusti, pa postoji mgućnst da će curit kad ponovno sastaviš.
-
Zadovoljan sam, al me j... ručna, neće se skroz otpustit da kotači vrte lagano, dal je to do njih nemam pojma. Nije da auto sam koči, al rukom kotači pružaju otpor, pogotovo ako naštelam da ručna nisko hvata.
a kako stelas rucnu? ne valda na sajli.
-
a kako stelas rucnu? ne valda na sajli.
Pa na kraju sajle iznad desnih klješta, gdje se još može štelat?
-
to sluzi samo da se otpusti sajla da ju mozes otkacit kad treba. stela se na vijcima.
-
to sluzi samo da se otpusti sajla da ju mozes otkacit kad treba. stela se na vijcima.
Kojim vijcima? Onim za približavanje pločica? To sam napravio odavno. Pa sajlu dotegnem da bude napeta jer inače ju mogu maknut rukom.
-
da, to je zato tu da rucna bude nastelana kako spada. sajlu natezes tek toliko da je napeta. ako ti struze onda nisi postelao plocice kako spada. malo ipak mora strugat.
-
da, to je zato tu da rucna bude nastelana kako spada. sajlu natezes tek toliko da je napeta. ako ti struze onda nisi postelao plocice kako spada. malo ipak mora strugat.
Al ne struže kad gurnem one ruke od sajle prema van. Tj ruke se ne vrate skroz kad spustim ručnu ostanu lagano kočit.
Dignem ručnu, spustim i struže, odem u rupu ručno gurnem ruke prema van, ne struže više, al onda opet kako gurnem jednu ruku ona nategne drugu ruku na unutra i koči suprotni kotač.
Možda da pustim te ruke di jesu kad otpustim ručnu i onda naštelam pločice tj. udaljim ih malo :82:
-
na koliko ti lovi rucna. koliko zuba mozes podic?
-
na koliko ti lovi rucna. koliko zuba mozes podic?
Dosta zuba, nije niska, al nije ni neispravno visoka.
-
plocice se priblizavaju, tj podesavaju kad nema sajle. tek tada metnes sajlu i okreces maticu dok prvi put ne pruzi otpor i sajla se napne. dalje nemas sta natezat. prije toga provjeri da su obje poluge skroz opustene ali feder je jak tako da sumnjam da mogu zastekat.
-
plocice se priblizavaju, tj podesavaju kad nema sajle. tek tada metnes sajlu i okreces maticu dok prvi put ne pruzi otpor i sajla se napne. dalje nemas sta natezat. prije toga provjeri da su obje poluge skroz opustene ali feder je jak tako da sumnjam da mogu zastekat.
Federi ne zatežu baš pred kraj hoda polug, labavi su.
-
otpusti saraf koji drzi limic od federa pa ga pomakni tako da ne bude labav. ako mozes. ako ne, ne diraj i samo gas. to sta malo struze nema veze, nategni sajlu da kad pustis rucnu nebude nista labavo. i onda postelaj plocice. dignes auto u zrak i vrtis kotac, kad pocne strugat stanes, to je to. nikakvi listici i gluposti.
-
Probat ću to s limićima :good:
-
Ima kupiti, auto krešo npr. Al je problem što nećeš dobit male o-ringove koji dihtaju između dva djela čeljusti, pa postoji mgućnst da će curit kad ponovno sastaviš.
One su u dobro stanju, i skužio sam da u setu nema toga. Malo sam gledao , ali mi se čini da je čeljust počela korozirati, i to dosta. Auto je dugo stajao bio na travi, možda je to razlog. Neznam isplati li se popravljati. S time da su i klipići dobili porciju korozije. Ako uspijem riješiti čeljust, možda dam kod tokara da se malo igra s njima :nod:
-
nema potrebe tokaru davat klipiće,a ako su bas tolko pojedeni,najbolje druge čeljusti nabavit,pa skinut klipiće....njih lagano vodobrusnim oglancaj,i kasnije lijepo sve očisti,pa namaži uljem nekim finim,čak i gumice nove kad budeš stavljao,namaži mašću malo,bolje da su masne nego suhe pa da puknu,one vanjske,pa blato ulazi unutra..
-
Ma klipići su počeli korozirati, i stavim li ih opet natrag, s vremenom će opet. Nači druge klipove, jedino ako su u boljem stanju od ovog mojeg. Probat ću još malo prčkat po njemu i vidjet uspije li šta .
-
daj baci sliku klipića ;)
imam ih ja doma...pa ćemo nać nešto ako već fali..
-
nemoru pištončini bit toliko u kurcu...... :neznam:
a da se nemogu sredit.......
oni mogu bit korodirani,ošlajfaju se.......i kao novi su.........
igore ne treba vodobrusni,mores i sa grubom žariljon.....
-
čim finije,ne treba baš glodat po njemu...
-
Ma ću probati to riješiti. Klipići nisu u klincu, oni su ok, ali sad ih mora namazati nečim da nebi korozirali. Čeljusti, odnosno ona poluga na koju dođe ona opruga je korodila mislim previše, ali ću probati ostrugati da vidim dali ima neki sjaj još na njoj :D:. Samo šta onda da napravim kad skinem koroziju s njih? Ofarbam u crveno hmm.....ma da treba biti kvalitetno da ne otpadne boja :nod:
Nisam to stigao poslikati jer sam pri kraju s karbom, jučer sam posljednji put prošao s Alunet-om, i isprao ga s nitrom. Sad treba dizne vratiti i pričekati plovak i gassss :sablja:
-
ništa to ne pituraj,ni slučajno...zglancaj ih,i kad ih vraćaš na mjesto,s mašću okolo,al lagano čisto da je masno,namaži klipić i unutra..
-
ništa to ne pituraj,ni slučajno...zglancaj ih,i kad ih vraćaš na mjesto,s mašću okolo,al lagano čisto da je masno,namaži klipić i unutra..
Ja rađe ne bi da mi se mast mješa sa tekućinom za kočenje...
-
ma kakva mast.............pa nije to kotlovina.........
nego cekaj boksi pa ti si regao auto i sad si ga pol raskopao........
daj to poslazi i vozi se,pa nije koliko ukurcu,kad je tehnicki prosla......... :neznam:
ca ti fali da to poslozis kako spada........da se mozes peljat......
-
Ja rađe ne bi da mi se mast mješa sa tekućinom za kočenje...
Postoji i mast za klipice od Textara koristim ju i ok je
-
pa to...ne maščobe nanjet koda je neznam šta,nego da nije suh,kad ga se stavlja unutra
-
boksi,jesi dobio p.p za kus karba.
-
boksi,jesi dobio p.p za kus karba.
JesaM :good: :good:
Nego jel zna tko visinu plovka na karbu?
DHLA 40N!
-
Eto....jučer sam se uhvatio montaže Karbova! Uzeo sam si vremena cijeli dan, bez brige.
Čekalo se nekoliko dijelova iz "cijele hrvatske" :hehe:. Nije baš da se nađu dijelovi posvuda, ali pomoču nekoliko frendova i ljudi, došao ja do traženog! :craz
Uglavnom počšelo je ovako....
(http://img836.imageshack.us/img836/3116/fotografija0055.jpg) (http://img836.imageshack.us/i/fotografija0055.jpg/)
pa sam počeo skidati ove gume s glave. Nije neka frka, a i očuvane su bile dosta! Smiješno mi je bilo što su proizvedene od strane Pirelli-ja :o000:.
(http://img24.imageshack.us/img24/4148/fotografija0054.jpg) (http://img24.imageshack.us/i/fotografija0054.jpg/)
Pa sam ovu srednju malo sredio jer je počela korozirati.
(http://img696.imageshack.us/img696/7653/fotografija0052p.jpg) (http://img696.imageshack.us/i/fotografija0052p.jpg/)
Nakon malo Purola, ispalo je ovako! :ok:
(http://img687.imageshack.us/img687/2347/fotografija0056t.jpg) (http://img687.imageshack.us/i/fotografija0056t.jpg/)
-
Zatim sam to sve montirao gore.
(http://img641.imageshack.us/img641/2107/fotografija0058.jpg) (http://img641.imageshack.us/i/fotografija0058.jpg/)
Trajalo je puno duže nego sam mislio! :)
A neznam dali se itko sjeća ovog monstruma!???
(http://img607.imageshack.us/img607/4287/p1412102147.jpg) (http://img607.imageshack.us/i/p1412102147.jpg/)
Bio sam ga s kiselinom "uništio". Međutim , frend dao kiselinu pod nazivom Alunet. I bogami je napravila čudooooo! :craz
(http://img9.imageshack.us/img9/4638/fotografija0062u.jpg) (http://img9.imageshack.us/i/fotografija0062u.jpg/)
-
a evo i oba karba kako izgledaju prije montaže!
(http://img40.imageshack.us/img40/896/fotografija0060a.jpg) (http://img40.imageshack.us/i/fotografija0060a.jpg/)
(http://img402.imageshack.us/img402/8215/fotografija0061c.jpg) (http://img402.imageshack.us/i/fotografija0061c.jpg/)
:zloco: :zloco:
-
super je ispalo :super:
ajd složi tog bokca za transaxle tour da te vidim :D:
-
super je ispalo :super:
ajd složi tog bokca za transaxle tour da te vidim :D:
Pa jučer se auto vozio po kvartu :sablja: :sablja: :sablja:
Samo je jedna brtva, koju sam dobio bila puknuta, i štrca benga van, dobro da sam vidio ! Moram to promjeniti :good:
-
ako moraš ponovo vidjet di štrca benga predlažem upaljač za osvjetljenje ako nevidiš dobro :DD: :DD:
-
ako moraš ponovo vidjet di štrca benga predlažem upaljač za osvjetljenje ako nevidiš dobro :DD: :DD:
ne ne....ja pametnjaković s cigarom u ustima gledam dali sve štima :DD: :DD:
Moglo je biti gadno....
-
koliko djelova imas viska?
ako nije bar saka sarfcica i matica nisi nis napravio. :DD:
-
koliko djelova imas viska?
ako nije bar saka sarfcica i matica nisi nis napravio. :DD:
ne ne...niš nije viška, čak je falilo! :DD: :DD:
Pale su mi dvije sitne stvarčice negdje u motorni prostor. Nisam ih više našao, ali auto radi :DD: :DD:
Šalim se. Ima dosta viška, ali uglavnom ono što sam mjenjao i što sam rezervno nabavio. Sve sam pet puta provjerio, da nebi falilo :nod: :nod:
-
sad kad je provozala,prodji do pazina,da tu alfu spustimo da ne izgleda kao divokoza....... :DD:
-
sad kad je provozala,prodji do pazina,da tu alfu spustimo da ne izgleda kao divokoza....... :DD:
he he...divokoza treba prvo nove opruge. Pa kad se one nađu, lako ja nju kalam :nod:
-
he he...divokoza treba prvo nove opruge. Pa kad se one nađu, lako ja nju kalam :nod:
Ma pilaj te opruge za krug.Ostane još dosta krugova. Nisu to opruge d 3-4 kruga.
-
ja imam jedne za krug piljene,a druge za 2 kruga na crvenoj....... :DD:
-
Ma pilaj te opruge za krug.Ostane još dosta krugova. Nisu to opruge d 3-4 kruga.
MA opruge su mi aj bok! korozirale su skroz, pa trebam prvo neke nove uzeti. Mislio sam možda i spuštene več, ali onda moram i amortizere uzeti. Ne želim paziti na svaku rupu :neznam: :neznam:
-
ja imam jedne za krug piljene,a druge za 2 kruga na crvenoj....... :DD:
koliko to spušta :82: :DD: :DD:
-
ma kakvi nove,skini odrezi,prefarbaj,repariraj i naparavi tvrdze amortizere i to je to.
-
ma kakvi nove,skini odrezi,prefarbaj,repariraj i naparavi tvrdze amortizere i to je to.
misliš? :D:
Pa ću, na ljeto možda. Sad mi je hladno u garaži i neda mi se :truba:
Nego...jel ti znaš naštelat karbove?
Danas sam gledao i.....drugi i čevtri cilindar imaju kasno paljenje. Vidi se onako kao izbaci gorivo van! Neda mi se potrošiti hrpu para za štelanje. :truba:
Ipak si me ti spasio s onim kusom, pa sam ti picu dužan :zloco:
-
:sablja: :sablja: :truba:
(http://img7.imageshack.us/img7/6729/fotografija0063.jpg) (http://img7.imageshack.us/i/fotografija0063.jpg/)
-
ma nije to neki veliki problem donekle dovest u red,sve ovisi kad se nadze vremena i kad mislis to postelat. :nod:
-
smanji nivo goriva na plovcima da ne izbacuje visak
skini poklopac filtera i filter da mozes da cujes koliko koji vuce i lagano,zavijes prvi da se gasi pa odvijas dok ne umiri pa drugi i redom,posle ih samo fino na sredini sinhronizujes da ne otresa na malom gasu i na oduzimanju gasa
ima negde na netu podaci o visini plovaka po gramazi,razliciti su ali nije velika razlika
evo lin za lotusa ali su karburatori isti DHLA 14.5-15mm,DHLA-E 16.5-17mm
http://www.lotuselan.net/publish/lsb_dellorto_dhla.shtml (http://www.lotuselan.net/publish/lsb_dellorto_dhla.shtml)
-
smanji nivo goriva na plovcima da ne izbacuje visak
skini poklopac filtera i filter da mozes da cujes koliko koji vuce i lagano,zavijes prvi da se gasi pa odvijas dok ne umiri pa drugi i redom,posle ih samo fino na sredini sinhronizujes da ne otresa na malom gasu i na oduzimanju gasa
ima negde na netu podaci o visini plovaka po gramazi,razliciti su ali nije velika razlika
evo lin za lotusa ali su karburatori isti DHLA 14.5-15mm,DHLA-E 16.5-17mm
[url]http://www.lotuselan.net/publish/lsb_dellorto_dhla.shtml[/url] ([url]http://www.lotuselan.net/publish/lsb_dellorto_dhla.shtml[/url])
Ma visinu sam več naštelao. I tako je plovak u njima bio za skoro 1cm pomaknut od pravog nivoa.
A ovaj postupak ću probati. Da vidim kako će raditi. Nisam htio nešto bez nekog savjeta prije, hvala :good:
-
Još nešto Ljube....ako one dizne protoka zraka, označene crveno na slici. Dali kad ih šarafam unutra, odnosno za dolje, dobiva karb više zraka ili manje? Da znam u kojem smjeru vrtiti radi smjese :82: :nod:
(http://img263.imageshack.us/img263/966/dellortodhla40e.jpg) (http://img263.imageshack.us/i/dellortodhla40e.jpg/)
Pa ću vaditi svječice i gledati boju, kad nema debimetre :sablja: :truba:
-
Triba ti eko tester za lakse stelanje smijese.
-
logicno bi bilo da kad zavijas da se zatvara vazduh,ali kad zavijes skroz do kraja onda se drasticno promeni rad i na tom cilindru zaliva gorivo i pocne da se davi i puca na auspuh
-
logicno bi bilo da kad zavijas da se zatvara vazduh,ali kad zavijes skroz do kraja onda se drasticno promeni rad i na tom cilindru zaliva gorivo i pocne da se davi i puca na auspuh
Prvo ih sve zatvori pa otvori za krug i pol,onda slusaj otraga na auspuh i lagano stelaj kad dobis ujednacen zvuk bez grgljanja onda postelaj sinhronizator to ti je ona capica sa serafom izmedu fergazera, mora ti radit oko 800okretaja :good:
-
Prvo ih sve zatvori pa otvori za krug i pol,onda slusaj otraga na auspuh i lagano stelaj kad dobis ujednacen zvuk bez grgljanja onda postelaj sinhronizator to ti je ona capica sa serafom izmedu fergazera, mora ti radit oko 800okretaja :good:
stara škola :good: :good:
-
godine iskustva,desavalo mi se da ih iz cuga ustelujem a desavalo mi se da i danima ne mogu ujednaciti,dosadim i bogu i svetu
-
godine iskustva,desavalo mi se da ih iz cuga ustelujem a desavalo mi se da i danima ne mogu ujednaciti,dosadim i bogu i svetu
Vrazji Stojadini idu nejbolje kad ih postelas na uho :good:
-
to stelovanje na uvo je isto kao i muzikant kad steluje gitaru ili violinu
-
to stelovanje na uvo je isto kao i muzikant kad steluje gitaru ili violinu
da rezimiramo,aku zna svirat zna i stelat..........isto je i s autom............ :good:
-
da rezimiramo,aku zna svirat zna i stelat..........isto je i s autom............ :good:
:good: :drink:
-
bitno je da znas kako to treba da zvuci kad je sve nastelovano i polako,probaj koliko moze da se umiri pa se odmori i provozaj malo
-
Prvo ih sve zatvori pa otvori za krug i pol,onda slusaj otraga na auspuh i lagano stelaj kad dobis ujednacen zvuk bez grgljanja onda postelaj sinhronizator to ti je ona capica sa serafom izmedu fergazera, mora ti radit oko 800okretaja :good:
Tako sam i bio napravo, međutim netko je na netu napisao u nekoj temi za 5 krugova :joj:. Tako sam ja napravio, i očito s previše dobivali :tres:
Probat ću ih zatvoriti, i napraviti postupkom koji si rekao. To sa okretajima je lako. Bio sam dignuo okretaje jer nisam bio spojio čok, pa mi je trebalo da motor radi dok se ne zagrije. Taj dio kužim.
Probat ću to sve naravno kad prestane ova luda burrrraaaaa! :cafe:
I napraviti ću đir, pa ću vaditi svječice i vidjeti koje su boje, pa ću i po tom štelati auto :nod:
Hvala vam na pomoči :good:
-
:drink:
Frend može nabaviti za nekih 70 eura set za štelanje karbova ! Znači četiri debimetra sa svim cijevčicama, čukicam itd...te crveni stalak za njih :sablja:. Od Louisa ili kako se več piše :zloco:.
Mislim da će alfa potpuno oživjeti :sablja:
ove :tup:
http://www.louis.de/_3037c555f512f10a929ff74d35bf85c8d5/shop/shop_article_big.php?IMG=10034217_910_DET01_FR_10&TITLE=10034217 (http://www.louis.de/_3037c555f512f10a929ff74d35bf85c8d5/shop/shop_article_big.php?IMG=10034217_910_DET01_FR_10&TITLE=10034217)
-
Je originalni aparat od alfe možda bio na živu?
-
Tako sam i bio napravo, međutim netko je na netu napisao u nekoj temi za 5 krugova :joj:. Tako sam ja napravio, i očito s previše dobivali :tres:
Probat ću ih zatvoriti, i napraviti postupkom koji si rekao. To sa okretajima je lako. Bio sam dignuo okretaje jer nisam bio spojio čok, pa mi je trebalo da motor radi dok se ne zagrije. Taj dio kužim.
Probat ću to sve naravno kad prestane ova luda burrrraaaaa! :cafe:
I napraviti ću đir, pa ću vaditi svječice i vidjeti koje su boje, pa ću i po tom štelati auto :nod:
Hvala vam na pomoči :good:
Po svjećicama treba odvozit sa zagrijanim motorom malo življe i onda ih odmah skinut bez da radi u mjestu nakon toga. Jer je normalno da budu malo crne u takvim uvjetima. Al bolje malo više goriva, nego malo manje pa stopi klipove.
-
Zna netko koliko dođe termostat i termoprekidač za 1.6 motore?
-
Zna netko koliko dođe termostat i termoprekidač za 1.6 motore?
ja sam prije dvi godine termostat platija 240 kuna.
-
ja sam prije dvi godine termostat platija 240 kuna.
Hmmm....e to meni opet troška. Nadam se da je do njega, jer mi auto za 20 minuta vožnje dođe na 120 stupnjeva, pa moram paziti puno :neznam:
-
za 1.6 ili 1.8 je termostat oko 80kn u tokicu. mozda i 60, nemam pojma. šemso kuio nedavno jednog. termoprekidac je oko 50kn.
-
ako su isti 1.6 i 1.8 u tokicu 65kn
-
:DD: :DD: :DD:
jebe* mi sve ako ću preći na drugi auto ikad više :sablja:
Pa ovo je sve đabe :DD: :DD:
-
:DD: :DD: :DD:
jebe* mi sve ako ću preći na drugi auto ikad više :sablja:
Pa ovo je sve đabe :DD: :DD:
;)
-
;)
Morat u još jednu uzeti :DD: :DD:
Da povečam proračun :DD: :DD:
-
sta bi na kraju za karburatore
ovo sto ti nagura temperaturu hoce i od zapusenog hladnjka i sto brze vozis sve je veca temperatura,proveri i davac kad pali ventilator,ima zatavin 82/68,92/87,vagenov dvobrzinac prva na 85 a druga na 95,ja ga imam i drugu brzinu mi je samo jednom upalio kad sam 30 minuta divljao u krug,radio je u mestu jos jedno 10 minuta na drugoj brzini dok nije ohladio a prvu nekad upali i u normalnoj voznji radi par sekundii ugasi,stavio sam kontrolnu sijalicu na tabli gde mi pokazuje nivo tecnosti pa mogu da pratim
termostat odgovara i na stare modele,kod mene na 2.0 je isti jer sam stavio od 1.6
-
sta bi na kraju za karburatore
ovo sto ti nagura temperaturu hoce i od zapusenog hladnjka i sto brze vozis sve je veca temperatura,proveri i davac kad pali ventilator,ima zatavin 82/68,92/87,vagenov dvobrzinac prva na 85 a druga na 95,ja ga imam i drugu brzinu mi je samo jednom upalio kad sam 30 minuta divljao u krug,radio je u mestu jos jedno 10 minuta na drugoj brzini dok nije ohladio a prvu nekad upali i u normalnoj voznji radi par sekundii ugasi,stavio sam kontrolnu sijalicu na tabli gde mi pokazuje nivo tecnosti pa mogu da pratim
termostat odgovara i na stare modele,kod mene na 2.0 je isti jer sam stavio od 1.6
Još dosad nisam niti jednom čuo da se upalio ventilator! Čak razmišljam kao što imam na delti, ugraditi prekidač, pa da sam palim! Jer auto se zakuha za cca 20 minutabilo kakve vožnje. Bio sam promjenio posudu i stavio novu vodu i antifriz.
Ali sam jednom prilikom skužio da mi je kroz čep od posude curila vruča voda. Može biti da je termostat zaglavljen pa da se vruča voda vrača.
Ma da, nisu još kako treba naštelani karbovi. Rade na 2000 okretaja, ali kad povučem pedalu s nogom, padne na 1000 okretaja. To ću uskoro napraviti, jer nemam sad volje sjediti u garaži cijeli dan i štelati :truba:.
Ali ću za vikend probati malo šarafati. Napokon sam se riješio proklete TD-ke, pa imam vremena za 75-icu :nod:
-
prebrikaj termoprekidac pa didi jel bu palio ventilator.
-
proveri na davacu sa hladnjaka kad spojis zice,dal upali ventilator,mozda je osigurac na releju crko,mozda je sam davac crko
-
Provjerim :good:
-
Jučer sam išao pitati za termostat.....360 kuna s time da ga tip mora tražiti :joj: :joj:
Jer zna netko u zg da je jeftinije? :D:
-
Jučer sam išao pitati za termostat.....360 kuna s time da ga tip mora tražiti :joj: :joj:
Jer zna netko u zg da je jeftinije? :D:
Trst. Ja sam ga platio15€, al pred par godina :D:
-
budem ja pitao u tokicu al sumnjam da uopce imaju, mozda petris.
Vidi jel ti ulozak pase od 164 TS, to je mozda jednostavnije za nabavit.
-
budem ja pitao u tokicu al sumnjam da uopce imaju, mozda petris.
Vidi jel ti ulozak pase od 164 TS, to je mozda jednostavnije za nabavit.
Pitaj ako možeš :good:
Paše sa svih 1.6 modela, neznam za 164. Jer je to več ts, a moja je stari tip motora, pa neznam dali baš paše!?
-
ne pase od ts-a,on ima sasvim drugacije od obicnog norda. :nod:
-
znaci da onda ne pase od 1.8 ie ? :hm:
-
od svih nordova su isti termostati od 1.6 do 2.0 bio carb. ili i.e,samo je ts drugaciji. :nod:
-
pa onda ga ima u tokicu za 69 kn ja kupio prije mjesec, dva
-
od svih nordova su isti termostati od 1.6 do 2.0 bio carb. ili i.e,samo je ts drugaciji. :nod:
E pa gledao sam, i ovaj kojeg je on ponudio iz kataloga, ne izgleda niti slično onom što ja imam. Moj je čini mi se u dva dijela, a on je pokazivao kao jednodijelnog.
Nebitno je na kraju skroz, jer je ipak termoprekidač u klincu , a to je opcija od 50 kuna :nod:
Problem je što mi sad zadnja klješta stružu u diskove, pa si onda možete misliti koliko "mesa" ima :DD: :DD:
-
kako ti klješta stružu o diskove :82: :82:
-
kako ti klješta stružu o diskove :82: :82:
pakne pojedene do kraja :hm:
-
i dalje nemoguće :joj:
disk je fiksan,klješta su fiksna...nisu to plivajuće čeljusti,a nebi ni onda,dok ne padnu pločice van :D:
stružu ti pločice,tokare diskove pomalo :D:
-
i dalje nemoguće :joj:
disk je fiksan,klješta su fiksna...nisu to plivajuće čeljusti,a nebi ni onda,dok ne padnu pločice van :D:
stružu ti pločice,tokare diskove pomalo :D:
Nikakvo tokarenje, sve će iduči mjesec novo gore :nod:
-
Hvala giulia gt :drink: :drink: :drink: :drink: :good:
Alfa radi kao sad! Štelanje uspješno :bravo:
I usput si mi našao termoprekidač i pakne, u mojoj garaži :DD: :DD:
Sad sam ispunjen :D: :DD:
-
ajde rijesi te pakne,pa da ju jos jednom dobro postelamo. ;)
-
ajde rijesi te pakne,pa da ju jos jednom dobro postelamo. ;)
Jučer sam ih skidao. I jednu sam skinuo bez problema. Ova druga, koja je bila totalno istrošena, doslovno, jedva je izašla! Ali nije to problem, nego što je onaj cilindar koji stišće paknu, totalno se zaglavio. Valjda od tog što je pakna bila potrošena! :tres: :tres:
I danas moram skidati disk da bi ga mogao vratiti. Inače, disk je totalno izglodan od te pakne!! Šteta jer su u gotovo nepotrošeni :tuga:
-
Jučer sam ih skidao. I jednu sam skinuo bez problema. Ova druga, koja je bila totalno istrošena, doslovno, jedva je izašla! Ali nije to problem, nego što je onaj cilindar koji stišće paknu, totalno se zaglavio. Valjda od tog što je pakna bila potrošena! :tres: :tres:
I danas moram skidati disk da bi ga mogao vratiti. Inače, disk je totalno izglodan od te pakne!! Šteta jer su u gotovo nepotrošeni :tuga:
skini i odpeljaj tokarunekom dobrom da ti to poravna
-
skini i odpeljaj tokarunekom dobrom da ti to poravna
lako za to. Men cilindar muči :tup:
-
lako za to. Men cilindar muči :tup:
Otišo je ukrivo jer je previše izašao, nađi sredinu i lagano ga vrati. Ako ne ide, moraš rastavit izvadit ga i vraćat, a kad rastaviš šansa je da će ti puštat na spojevima gdje su mali O ringovi koje nema nigdje za kupit. Ja bi stavio druga klješta na tvom mjestu.
-
Otišo je ukrivo jer je previše izašao, nađi sredinu i lagano ga vrati. Ako ne ide, moraš rastavit izvadit ga i vraćat, a kad rastaviš šansa je da će ti puštat na spojevima gdje su mali O ringovi koje nema nigdje za kupit. Ja bi stavio druga klješta na tvom mjestu.
posalje se u gumametal na reparaciju...
-
Isrkeno, ovo nisam niti vidio :DD:
riješili smo na drugačiji način. Promjenili smo čeljust . Ali treba skinuti to jednom i sve srediti nanovo.
Onu staru čeljust, odnosno cilindar nismo mogli vratiti. Jedino da sam mac uzeo i nabio, ali nisam htio :joj:
Pa smo probali napumpati pedalu, umjesto ručne (jer je taj zablokirao), i izletio drugi cilindar :truba: :DD: :DD: :DD:
Umirali smo od smijeha. Pa nam je ostalo samo da promjenimo klješta :hm:
Na kraju, kad sam napravio đir, nisam mogao vjerovati koja razlika :good:.
Sad ću se opuštati u reparaciju starih, ma da nije tako hitno više :D:
Hvala na savjetima, poslužit će mi :good:
Sreća da imam TS-icu za dijelove :D: :finger:
-
posalje se u gumametal na reparaciju...
Nema smisla reparirat samo jedna klješta. Bolje neka iz neke šupe za siću nego davat 300 + kn, a ostalo na autu staro 20 godina.
-
Hvala Giulia gt....karbovi rade sad. Probat ću još svječice mjenjati, možda bude bolje :good: :good: :good:
i da.....300 kuna- 250 km! :cafe:
Nego, išao sam sti staviti onu dužu lajsnu na zadnju haubu. Ali ne ide na moju haubu. Nema rupa. Pa si Boksi dao dela! Sad šlajfam haubu do jaja! I zanima me sljedeće....s čim premazati haubu kad skinem sve s nje? Bilo je tu i tamo hrđe pa sam morao do lima šlajfati. A na kraju moram s cijele haube skinuti kit! Jel treba neki primer prije špric kita staviti? Zna netko? :neznam:
-
a bočne lajsne :82:
-
Samo spric kit i gas :good:
-
a bočne lajsne :82:
bez njih :zloco: :zloco:
-
Samo spric kit i gas :good:
:good:
-
Bok ljudi :D: :bok:
Imam opet pitanjce.....nosače motora, one doljnje....koliko koštaju i šta bi trebalo sve napraviti da ih skinemo?
I još nešto....čuje se lupanje. Gledao sam jučer na cesti od ispod i čini mi se da nije auspuh?? Šta bi još moglo biti? Recimo kad se motor nije još zagrijao zna udarati. Kao neki limeni zvuk. I recimo kad naglo promjenim brzinu i auto zatrzne, opet zalupa par puta kratko zaredom.
?? :hm:
-
Ja sam prije skoro godinu dana prominija livi i desni i koštali su oko 200,00 kn svaki u tokića, a onaj na zvonu nisam minja pa ti ne znam cijenu. za prominiti ti trba dizalica krokodilka i kad odvidaš stare nosače tribaš podignuti motor kako bi ih moga izvaditi i staviti nove. ;)
-
Ja sam prije skoro godinu dana prominija livi i desni i koštali su oko 200,00 kn svaki u tokića, a onaj na zvonu nisam minja pa ti ne znam cijenu. za prominiti ti trba dizalica krokodilka i kad odvidaš stare nosače tribaš podignuti motor kako bi ih moga izvaditi i staviti nove. ;)
ok. Sad si mislim da nije ta guma zvona u klincu?? jel bi moglo radi toga lupati?
-
ok. Sad si mislim da nije ta guma zvona u klincu?? jel bi moglo radi toga lupati?
Digni auto na dizalicu pa pogledaj gume kardana možda je koja pukla i nosače mjenjača.
-
Bok ljudi :D: :bok:
Imam opet pitanjce.....nosače motora, one doljnje....koliko koštaju i šta bi trebalo sve napraviti da ih skinemo?
I još nešto....čuje se lupanje. Gledao sam jučer na cesti od ispod i čini mi se da nije auspuh?? Šta bi još moglo biti? Recimo kad se motor nije još zagrijao zna udarati. Kao neki limeni zvuk. I recimo kad naglo promjenim brzinu i auto zatrzne, opet zalupa par puta kratko zaredom.
?? :hm:
Može ti lupat milion stvari.
-
ako lupa na saltanju onda je nosac mjenjaca rekao svoje......pogledaj to ispod.....
-
Jučer sam skužio još nešto. Kad držim ruku na ručici mjenjača, osjećam kao da nešto melje. A u tom trenu se i pojavi zvuk odozdole! Nemogu na kanal sada nikako, zazuzet je do daljnjeg, pa vas zato pitam :nod:
-
(http://img823.imageshack.us/img823/9236/fotografija0120.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/823/fotografija0120.jpg/)
(http://img853.imageshack.us/img853/6720/fotografija0121.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/853/fotografija0121.jpg/)
(http://img715.imageshack.us/img715/8365/fotografija0122.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/715/fotografija0122.jpg/)
po boku! :neznam:
-
:joj: :joj:
-
fino si je sredio...... :good: :good:
-
fino si je sredio...... :good: :good:
Hvala! Nisam se trudio baš :DD: :DD:
-
uglavnom imas sad brige i posla koliko oces.....
-
uglavnom imas sad brige i posla koliko oces.....
Mmm...imam dosta da. Ma da ćemo to brzo riješiti vjerujem :nod:
Nego, kako najbolje i kuda povariti novi dio (iznad zadnjeg kotača) ?
-
Aaauuuu što joj uradi :joj: :joj:
...al nije prestrašno, da se to lipo sredit ;)
-
proper job. :good: :joj: :joj:
-
:tres: boksi boksi crni boksi :tres:
sad jbg treba vidjet taj zadnji desni rubnjak ... može se nabaviti zamjenski u anetu (treba pitat) ... rez po meni a ja nisam stručnjak bi bio taman ispod pregiba i onda navariti novi dio ... jebada je izvuč tu liniju kasnije prije lakiranja ... dvoja vrata nabavi neka i gas :sablja:
e daj mi reci di si se prosuo to me zanima full :D:
-
nakon sto je jurisnik sredio bio svoju ovo je mozda najbolji udes na forumu :D:
ok jazu sam zaboravio kad mu je istrcao stup od dvorista. :zloco:
-
nakon sto je jurisnik sredio bio svoju ovo je mozda najbolji udes na forumu :D:
ok jazu sam zaboravio kad mu je istrcao stup od dvorista. :zloco:
nije to ništa pogle malo ove alfe iz zadra pa to su razbijanja pa slože i voze opet ovo je ogrbotina :nod: ;)
-
nije to ništa pogle malo ove alfe iz zadra pa to su razbijanja pa slože i voze opet ovo je ogrbotina :nod: ;)
trebam samo pogledat svoju :DD:
-
nije to ništa pogle malo ove alfe iz zadra pa to su razbijanja pa slože i voze opet ovo je ogrbotina :nod: ;)
Tko zna,zna.
-
Boksi majstore, Boksi majstore :respekt: :respekt:
-
-A ŠTO VAŠE(zg) NE VOZE......
-
-A ŠTO VAŠE(zg) NE VOZE......
pa jedine i voze pogle kolko ih je regano u zg i vozno :good:
-
-I u Zadru se voze........
-
Al na slepi :DD: :DD: :truba:
-
nije to ništa pogle malo ove alfe iz zadra pa to su razbijanja pa slože i voze opet ovo je ogrbotina :nod: ;)
čija je to bila razbijena ? moja je samo malo
[privitak je izbrisao admin]
-
.
[privitak je izbrisao admin]
-
ništa što malo kreptrake nemože riješit :nod:
-
dobro boksi kad cemo se vidjet,koliko se ja sjecam kad sam te zvao zadnji put si reko da ces se javit.... ;)
-
dobro boksi kad cemo se vidjet,koliko se ja sjecam kad sam te zvao zadnji put si reko da ces se javit.... ;)
Ma znam....ali sam bio u gužvi i jurio sam samo po te dijelove po rijeci :tres:
Kad se ona sredi ćemo se ben nači. Dolazit ću ja opet po dijelove u ri :D: :D:
-
samo ti dodji :zloco:
:D:
-
samo ti dodji :zloco:
:D:
Ona vrata su super. Samo skinuti ih je majstorstvo :tres: :tres:
Sad ću fino onaj kus lima iskrivljen, skinuti, poravnati i vratiti :nod:
Nemože se to tako lako ravnati, a i ima korozije pa ću vidjeti :nod:
-
ja sam u puli....
-
ja sam u puli....
?? Kada? Pa javi se kad imaš vremena :nod:
-
od onda kad sam te zvao prvi puta.... ;)
-
od onda kad sam te zvao prvi puta.... ;)
zabio sam
Niš...poslati ću ti broj na pp pa se javi svakim danom poslije tri ;)
-
Inače ljudi.....Alfa 75 presudila ispred Delte HF!
Dao sam deltu u rpodaju da mogu srediti 75-icu :nod: :sablja:
-
:lud: :D:
-
Inače ljudi.....Alfa 75 presudila ispred Delte HF!
Dao sam deltu u rpodaju da mogu srediti 75-icu :nod: :sablja:
tooo kralju!!! :care: :care: :care:
-
tooo kralju!!! :care: :care: :care:
:zloco: :zloco: felgice več našao, jedva čekam da ju sredim :drink:
-
Ljudi....dali paše ovakav volan na 75 icu bez da tražim glavčinu?
Jer imam doma negdje volan od TS-a s glavom.
Uzeo bih si ali neznam dali bi pasale rupe?
(http://img233.imageshack.us/img233/7408/p1010315j.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/233/p1010315j.jpg/)
-
sve paše :nod:
al samo ako znaš pripasat,a ti to nećeš znat :DD: :DD: :DD:
-
sve paše :nod:
al samo ako znaš pripasat,a ti to nećeš znat :DD: :DD: :DD:
pa iman glavu od TS-a, imam šarafe i imam uskoro i ovog :D: :jezik:
-
sori,mislio sam da isus kemija volan,ne ti :joj:
samo pripaši to :good:
-
sori,mislio sam da isus kemija volan,ne ti :joj:
samo pripaši to :good:
:DD: :DD: :DD: :DD:
ti mi javi koliko san dužan za zadnji štop....iako mi je puknuo i taj :DD: :tres: :tres:
-
nije tebi nego meni...... :joj:
-
nije tebi nego meni...... :joj:
ma samo :sablja: :sablja:
-
Ljudi....iduči mjesec ću mjenjati ulje, vodu,filtere, ulje kočnica, kočnice eventualno. Jel trebam još nešto bitno mjenjati na njoj? Svječice sam stavio neke Boschove.
Imate kakav prijedlog što sve na motoru još mogu provjeriti kad budem radio servis. Dali trebam šta oko lanca gledati? Neku fazu ili tako? Jer smo sada sestri sredili auto, i trzao je bio što je faza bila u klincu i natezači. Pa pitam da nije kod mene nešto tako slično moguće???
:sablja:
-
pa fazu si pregledaj. motor u GMT i gledaj oznake na bregastima mora biti 1000% poklapanje, al ak ti nije motor otvaran ne vjerujem da nije u fazi. Ak ti lanac klepce pritegni ga. Bio je hrc jednom pisao upute,
-
svjecice stavi druge,nemoj bosch....
-
svjecice stavi druge,nemoj bosch....
pa odlične su. Auto pali kao lud i kad je hladan :sablja:
-
pa odlične su. Auto pali kao lud i kad je hladan :sablja:
Meni su na mojoj NGK bp6es koštaju 100 kuna i otkad su stavljene nije bilo problema sa paljenjem ili trokiranjem. ;)
-
bp6es su 17kn bez rabata, netko te dobro ozenio.
-
bp6es su 17kn bez rabata, netko te dobro ozenio.
a srićon mu tribaju samo 4 što bi da je mene zajebao za ts a! :DD: :DD: :DD:
-
da ti netko proda bp6es za ts-a proglasio bi kraljem muljatora.
-
Dok se auto radi, ja njoj sredio nove felge :slin:
(http://img810.imageshack.us/img810/9084/22112011.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/810/22112011.jpg/)
:zloco:
-
:sablja: foraaaa :good:
-
:sablja: foraaaa :good:
Bile su več na crvenoj od pokojnog šogora takve. Odlično izgledaju! :nod:
-
odlične!!! :sablja: :sablja: :sablja:
-
Juhuhhhuuuu :drink:
Napokon je frend počeo alfu raditi. Prošle je 2 mjeseca da se sjetio, ali bolje ikad nego nikad!
Budem stavio sliek čim završi auto. :sablja: :sablja:
-
Jel ovo termostat za 1.6 carb?
http://www.ebay.it/itm/TERMOSTATO-ALFA-ROMEO-75-SPIDER-2000-/180597999443?pt=Ricambi_automobili&hash=item2a0c7ac753 (http://www.ebay.it/itm/TERMOSTATO-ALFA-ROMEO-75-SPIDER-2000-/180597999443?pt=Ricambi_automobili&hash=item2a0c7ac753)
-
:nod:
-
Našao sam jednu staru :D:
(http://i40.tinypic.com/2n69l6a.jpg)
(http://i39.tinypic.com/2dv4kyt.jpg)
Tako bi trebala moja izgledati kad ju završim ! :zloco:
-
sta ces ju i ti isto u crveno ili ostavljas org. boju.
-
sta ces ju i ti isto u crveno ili ostavljas org. boju.
pa zasad ću ostaviti zelenu, ali mislim si jednog dana ili uzet crvenu ili pofarbati svoju :nod:
-
ajde se javi malo ;)