Alfa Transaxle forum

Area Servizio => Elektronika => Autor teme: JureMTK - Pon 23:10:53 10.05.2010.

Naslov: Knock-senzor TS 8V
Autor: JureMTK - Pon 23:10:53 10.05.2010.
Ima li tko knock senzor ta TS-a i šta će bit ako ga maknem sa auta i mogu li to uopće???
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: TNT - Uto 02:17:00 11.05.2010.
a gdje to TS 8v ima knock senzor  :82:  ko ti je psinu uvalio
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: JureMTK - Uto 07:49:07 11.05.2010.
a gdje to TS 8v ima knock senzor  :82:  ko ti je psinu uvalio

Na bloku, prema glavi.

Metalna (aluminij mislim) kockica zašarafljena šarafom kroz sredinu na blok motora, jedna žica ide na nju...

I ja sam se smijao, dok ga nismo našli i skinuli.... 
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: Isus - Uto 08:11:57 11.05.2010.
Smisao toga na atmosfercu meni nikad nece biti jasan, ako i EGR na atmosfercu  :joj: :joj:
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: TNT - Uto 09:02:42 11.05.2010.
e dobro , sad uzmi zicu sta je isla u taj senzor i dodirni glavu snjom. pod kontaktom naravno i daj tom jazavcu koji ti je rekao da je knock senzor neka gleda koja ce se lampica upalit na instrument tabli.  :DD:
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: Isus - Uto 09:05:45 11.05.2010.
e dobro , sad uzmi zicu sta je isla u taj senzor i dodirni glavu snjom. pod kontaktom naravno i daj tom jazavcu koji ti je rekao da je knock senzor neka gleda koja ce se lampica upalit na instrument tabli.  :DD:

od staklopera   :DD:
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: JureMTK - Uto 09:06:57 11.05.2010.
e dobro , sad uzmi zicu sta je isla u taj senzor i dodirni glavu snjom. pod kontaktom naravno i daj tom jazavcu koji ti je rekao da je knock senzor neka gleda koja ce se lampica upalit na instrument tabli.  :DD:

Nemam pojma....koja??
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: TNT - Uto 09:08:21 11.05.2010.
sta moram rec? pa idi probat. :sablja:

da pogodim, narancasto crna zica  :ruganje:
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: JureMTK - Uto 09:10:13 11.05.2010.
sta moram rec? pa idi probat. :sablja:

da pogodim, narancasto crna zica  :ruganje:

Auto je kod starog, ne mogu sad to pogledat,  ti misliš na senzor ulja?
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: TNT - Uto 09:11:35 11.05.2010.
to je senzor temperature motora. nemogu rec vode kad ne mjeri vodu ali lampica se nalazi na skali od temperature vode. mjeri temperaturu aluminija i kad se pregrije upali lampicu.
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: Interceptor - Uto 18:20:25 11.05.2010.
Smisao toga na atmosfercu meni nikad nece biti jasan, ako i EGR na atmosfercu  :joj: :joj:

Svi novi auti imaju knock senzor. Smisao toga je da centrala izregulira paljenje kad se osjete detonacije. Npr ako uspeš loše gorivo.
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: rogi75ri - Uto 19:04:24 11.05.2010.
ma šta novi,mrtvi unić ima knock senzor, mono-motronic.. i da,regulira palenje,tjera ga u rano do detonativnog,pa ga pomiče po dva stupnja u kasnije do prestanka detonacija..
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: Interceptor - Uto 21:00:38 11.05.2010.
auti nove generacije, koji nemaju razvodnik...
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: TURBO - Sri 08:46:16 12.05.2010.
Koja je njegova svrha onda na turbu, osim da mu isključi boost uslijed lošeg knocka? Pomicati paljenje mu sigurno ne može
Naslov: Odg: Knock-senzor TS 8V
Autor: JureMTK - Sri 11:56:45 12.05.2010.
Koja je njegova svrha onda na turbu, osim da mu isključi boost uslijed lošeg knocka? Pomicati paljenje mu sigurno ne može

Ja kontam samo bacanje u safe mod....drugo valjda ništa ne može.